Program XIX Międzynarodowego Festiwalu Komiksu 2008

Autor: materiały prasowe
1 października 2008

Przedstawiamy roboczy program MFK 2008. Zastrzegamy możliwość wprowadzenia w nim zmian.

Organizatorzy

PIĄTEK 3.10.2008

GODZINA

SPOTKANIE

SALA

PROWADZĄCY

ŁDK

ul. Traugutta 18



10.00

Dyskryminacja – surowo wzbronione” finał konkursu dla uczniów

sala 304

Karolina Marczak

11.00

Warsztaty plastyczne dla dzieci

sala 304

Robert Waga

12.00

Projekcja filmów animowanych dla dzieci

duże kino


18.00

Wernisaż wystaw Kuby Woynarowskiego i Tomka Tomaszewskiego

hol dużego kina


18.30

Wernisaż wystawy konkursowej

galeria stara


SOBOTA 4.10.2008


Textilimpex - ul. Traugutta 25



9.00

Otwarcie giełdy kolekcjonerskiej i wydawniczej




Warsztaty - pokazy sprzętu dla grafików, tablety


Wacom


Warsztaty - tworzenie buttonów


Buttonierka.pl


Pokazy na żywo: rysunek - Nikodem Cabała, digitalpainting - Grzegorz Krysiński, prezentacja oryginałów w tematyce Biocosmosis i nie tylko, wystawa prac Biokonkursu 2008


Strefa Biocosmosis


Rysowanie z Patio


stoisko Patio

12.00

Zrób sobie zegarek – prezentacja


stoisko STAMPS


Łódź 2016 – Łódź Europejską Stolicą Kultury




ŁDK - ul. Traugutta 18

Duże Kino


10.30

Reconstruction - City Stories – spotkanie z autorami


Adam Radoń

11.15

Łódź 2016 – Kapitan Kultura – spotkanie z Krzysztofem Ostrowskim, Łukaszem Zbieranowskim i Łódź Art Center


Adam Radoń

11.45

Dojrzewanie z Mawilem


Szymon Holcman

12.15

Autorzy z Ladida Books - Nicolas Robel i Martin tom Dieck


Jakub Syty

13.00

Od cyborga do małpy - Spotkanie z Tanino Liberatore


Jacek Drewnowski

14.00

Jeż na ekranie - spotkanie z twórcami filmu „Jeż Jerzy”


Adam Gawęda

15.00

Komiksy przełomowe - spotkanie z Moebiusem


Wojciech Birek

16.30

Co u Jolana? - spotkanie z Grzegorzem Rosińskim


Kamil Śmiałkowski

17.30

Komiks w Grecji – Lida Tsene i Konstantinos Kyriakakis


Ewa Stępień

18.30

Stalker: Suka – spotkanie z Jeleną Woronowicz i Andrijem Tkalienko


Adam Gawęda


ŁDK - ul. Traugutta 18

sala 221


10.00

Odwrócenie – spotkanie z Radkiem Bolkowskim


Łukasz Babiel

10.30

Komiksowa prasa - Ziniol i Znakomiks


Konrad Hildebrand

11.15

Papier Chaos – spotkanie z Tomkiem Tomaszewskim


Konrad Hildebrand

11.45

Biocosmosis - Edvin Volinski, Nikodem Cabala, Grzegorz Krysinski


Edvin Volinski

12.30

Czeski desant - Tomas Prokupek


Michał Słomka

13.15

Pedro Moura o komiksie portugalskim


Jakub Jankowski

14.15 - 15.00

Panel wydawców


Maciek Reputakowski

17.45

W cieniu nietoperza: dyskusja o Batmanie


DC Multiverse KZ B180


ŁDK – ul. Traugutta 18

sala 6


od 10.00

Dziecięca strefa Egmontu i gości



11.00

Spotkanie z redakcją i tłumaczem „Kaczora Donalda” i „Giganta” + konkurs dla kaczkofanów


Anna Woźniak

Jacek Drewnowski

12.00

Premiera książki „Kanapka” Wydawnictwa Literatura i 50-lecie Gapiszona – spotkanie z Agnieszką Frączek i Bohdanem Butenko


Tomasz Marciniak

13.30

Darlan i Horwazy - spotkanie z Krzysztofem Kopciem


Jakub Syty

14.30

Spotkanie z redakcją Witch + konkurs dla fanek Witch


Agata Żbikowska

15.30

Konkurs rysunkowy „Namaluj potwora dla Kid Paddla”


Anna Woźniak


ŁDK – ul. Traugutta 18

sala 7



Grey Group - warsztaty dla rysowników




Chill Out z TVP Kultura




Comic Fight Club.com - bitwa rysowników komiksowych




ŁDK – ul. Traugutta 18

sala 313



Strefa gier planszowych


S.M.E.R.F.

autografy

ŁDK – ul. Traugutta 18

sala 304


10.30

- Bolkowski



11.30

- autorzy City Stories



12.15

- Mawil, Skutnik, Turek, Ostrowski, Kopeć



13.15

- Tomaszewski, Leśniak, Nicolas Robel, Martin tom Dieck



14.00-15.30

- Rosiński, Liberatore



16.45-18.15

- Moebius



17.30

- Woronowicz, Tkalienko, Biocosmosis




Centralne Muzeum Włókiennictwa – ul. Piotrkowska 282



20.00

Wernisaż wystaw Milo Manary, Wojciecha Siudmaka i komiksu czeskiego



20.30

Gala wręczenie nagród festiwalowych




Łódź Art Center – ul. Tymienieckiego 3



ok. 21.30

Wybory rysunkowej Miss Festiwalu + koncerty: Elektryczny Węgorz i Żelazna Brama



NIEDZIELA 5.10.2008


Textilimpex - ul. Traugutta 25



9.00

Otwarcie giełdy kolekcjonerskiej i wydawniczej




Warsztaty - pokazy sprzętu dla grafików, tablety


Wacom


Warsztaty - tworzenie buttonów


Buttonierka.pl


Pokazy na żywo: rysunek - Nikodem Cabała, digitalpainting - Grzegorz Krysiński, prezentacja oryginałów w tematyce Biocosmosis i nie tylko, wystawa prac Biokonkursu 2008


Strefa Biocosmosis


Rysowanie z Patio


stoisko Patio


Łódź 2016 – Łódź Europejską Stolicą Kultury




ŁDK - ul. Traugutta 18

Duże Kino


11.00

Prelekcja na temat Janusza Christy


Kamil Śmiałkowski

11.30

50 lat z dymkami - wideo spotkanie z Januszem Christą


Kamil Śmiałkowski

12.45

Funky idzie do kina - spotkanie z Bogusławem Polchem


Adam Radoń

13.45

Kubuś w druku? - spotkanie z Szarlotą Pawel


Bartosz Kurc

14.30

Mistrz frywolnej kreski - spotkanie z Milo Manarą


Jacek Drewnowski

16.00

Niemieckie wydawnictwo Reprodukt


Magda Karkowska


ŁDK - ul. Traugutta 18

sala 221


10.45

Spotkanie z Danielem Grzeszkiewiczem


Przemek Mazur

11.15

Anna chce skoczyć - spotkania z tłumaczem i współwydawcą


Michał Słomka

11.45

Panel dyskusyjny na temat komiksu historycznego z udziałem m.in. Adama Radonia oraz wydawców komiksów historycznych (NCK, Muzeum Powstania Warszawskiego)


Witold Tkaczyk

12.30

Prezentacja i omówienie komiksów historycznych


Witold Tkaczyk

13.00

Czego nie zobaczysz w filmach – komiksowy świat STAR WARS – prelekcja oraz spotkanie z redaktorem miesięcznika „Star Wars Komiks” Jackiem Drewnowskim


Egmont

13.45

Sprawa honoru” - spotkanie ze scenarzystą Tobiaszem Piątkowskim


Adam Radoń

14.00

Ekipa „Pod Kreską” + „Czak Norys 3” – spotkanie z Szawłem, Termosem, Asu i Piotrkiem Nowackim


Łukasz Babiel

16.00

75 lat Koziołka Matołka – prelekcja o jubilacie oraz z spotkanie z Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie


Adam Rusek


ŁDK - ul. Traugutta 18

sala 313


11.00

8. Sympozjum Komiksologiczne - "Komiks jako zjawisko artystyczne - na pograniczu sztuk, mediów, gatunków"


Krzysztof Skrzypczyk

13.45

Wypalanie oczu, czyli jak napisać scenariusz komiksowy - na podstawie Biocosmosis


Edvin Volinski


ŁDK - ul. Traugutta 18

sala 6


od 10.00

Dziecięca strefa Egmontu i gości




Malowanie Matołka z Centrum Bajki w Pacanowie



13.00

Narysuj postaci z Mates – konkurs z nagrodami




ŁDK – ul. Traugutta 18

sala 7



Grey Group - warsztaty dla rysowników




Chill Out z TVP Kultura




Comic Fight Club.com - bitwa rysowników komiksowych




ŁDK – ul. Traugutta 18

sala 304


11.00

Warsztaty z Tanino Liberatore


Jacek Drewnowski

12.00-13.30

Autografy - Milo Manara



13.30

Warsztaty z Grzegorzem Rosińskim


Wojciech Birek


ŁDK – ul. Traugutta 18

sala 308


13.45

- Bogusław Polch



14.30

- Szarlota Pawel, Szaweł, Termos, Piotr Nowacki





blog comments powered by Disqus