Pierwszy oficjalny spin-off Gamedeka

17 grudnia 2010

Wczoraj informowaliśmy o mającej się wkrótce ukazać grze planszowej, której fabuła osadzona jest w świecie Gamedeca, stworzonym przez Marcina Przybyłka, a dziś mamy kolejną informację o następnym medium podbijanym przez "gierczanych detektywów".

Na łamach portalu www.futushare.pl wystartował komiks Leanne, który jest spin-offem przygód Torkila Aymore zawartych w cyklu Marcina Przybyłka "Gamedec". Leanne to komiksowa opowieść o kobiecie stworzonej w sieci (diginetce) przez Aristona Borgię (więcej o nim można przeczytać w opowiadaniu Anna z I tomu sagi: Gamedec: Granica rzeczywistości). Graficzna powieść opowiada o starciu protagonistki z realną rzeczywistością i własnymi, coraz silniejszymi, uczuciami.

Leanne jest prawdopodobnie pierwszym tego typu sieciowym przedsięwzięciem - komiksem, który zawiera animacje oraz muzykę. Autorem grafiki jest Krzysztof Chalik, scenariusz napisali Marcin Przybyłek i Zbigniew Szatkowski, muzykę oraz animację wykreował Robert Letkiewicz. Plansze komiksu będą się ukazywać cyklicznie (mniej więcej raz na tydzień) aż do zamknięcia opowieści.


CD Jack za SuperNowa



blog comments powered by Disqus