Znani aktorzy w polskich komiksach. Część 2

Autor: Maciej Jasiński
2 lipca 2015

Pierwszą część artykułu znajdziecie tutaj.

Na przestrzeni dziesięcioleci w tworzonych w Polsce komiksach pojawiali się zarówno rodzimi aktorzy, jak i wielkie hollywoodzkie gwiazdy. Przedstawiamy drugą część cyklu przybliżającego ten temat.

1

Na trop postaci, którą inspirował się Jerzy Wróblewski projektując okładkę zeszytu Jaskinia Zbójców z serii Kapitan Żbik, wpadł Marcin Brański i swoje spostrzeżenie zaprezentował na Facebooku. Nie ma wątpliwości, że mężczyzna z okładki to Charlton Heston grający w filmie z 1974 roku Trzęsienie ziemi (Earthquake).

2

Partnerująca Hestonowi aktorka Geneviève Bujold także znalazła się na okładce Jaskini Zbójców. Wróblewski posłużył się jednym z fotosów, który publikowały wówczas gazety pisząc o filmie Trzęsienie ziemi.

3

Główna bohaterka komiksu Marilyn w kosmosie jest oczywiście inspirowana postacią słynnej aktorki Marilyn Monroe. Maciej Gapiński sięga po niektóre pozy ze zdjęć Monroe, jednak efekt najczęściej jest komiczny. Jednak i tak szkoda, że nie została wydana zapowiadana na okładce druga część tego komiksu.

 

4

W tym samym albumie pojawił się także Sylvester Stallone. Jak widać przy rysowaniu jednego z kadrów autor inspirował się plakatem filmu Cobra.

 

5

Polski aktor Marcin Dorociński pojawił się natomiast w komiksach Rafała Szłapy. Jak sam rysownik mówi – "Duchowo jest we wszystkich częściach Blera, a nabrał bardziej swoich rysów w czwartym albumie. Jako ciekawostkę powiem, ze Dorociński wrzucił u siebie na profilu kiedyś moje obrazki."blog comments powered by Disqus