Akt - 18 - (maj 2018)

okładka
Redaktor naczelny: Krzysztof Churski
Scenariusz: Paulina Broma, Krzysztof Churski, Jacek Frąś, Tomasz Niewiadomski, Krzysztof Otorowski, Aneta Papierowska, Sławomir Spasiuk, Piotr Wojciechowski, Jarosław Wojtasiński, Zvyrke, Michał Śledziński
Rysunek: Paulina Broma, Krzysztof Churski, Jacek Frąś, Tomasz Niewiadomski, Krzysztof Otorowski, Aneta Papierowska, Sławomir Spasiuk, Piotr Wojciechowski, Jarosław Wojtasiński, Zvyrke, Michał Śledziński
Okładka: Robert Adler

Publicystyka: Henryk Jerzy Chmielewski, Michał Siromski (wywiad z Milo Manarą), Michał Gasewicz, Dawid Śmigielski.

Numer przygotowany tylko dla dorosłych!

Pierwszy numer naszego pisma powstał w 2000 roku. To 24-stronicowe, w formacie A5, w pełni czarno-białe, kserowane pisemko, które ma już status białego kruka, nijak się ma do swojego brata z numerem 18 na okładce. W ciągu osiemnastu numerów zmieniło się w zasadzie wszystko oprócz jednego – naszej pasji do tworzenia komiksów. Jest 2018 rok, AKT ma osiemnaście lat, ukazał się osiemnasty numer. AKT dorósł, a że podobno w dorastaniu najtrudniejsze jest pierwsze 40 lat to tę dorosłość traktujemy momentami z przymrużeniem oka.

Z okazji 18. urodzin przygotowaliśmy „dorosły” numer, dla dorosłego czytelnika z mnóstwem dobra. Jest tego tyle, że urodzinowo zwiększyliśmy objętość i w ten sposób na 68 stronach, z których aż 32 są w kolorze, zmieściliśmy przygody Ratmana, Babci Ireny, NES, Teodora, Witolda i Dr S. Experta. Kontynuujemy historie Binio Billa w Meksyku, Grabarza Józefa, Marlenki i piratów snów oraz bardzo dobrze przyjętej Mocnisi i Super Knurka.

Zaufali nam pierwszoligowi twórcy polskiego komiksu. Mamy Melonowy komiks o dorastaniu, Michał Śledziński specjalnie dla nas narysował komiks luźno zahaczający o Osiedle Swoboda, a wisienkę na torcie dołożył Robert Adler piękną ilustracją na okładkę. W środku zamieszczamy też galerię prac tego autora, więc jedno jest pewne – tym razem aktów w AKT nie zabrakło :)

A to jeszcze nie koniec. Prawdziwym unikatem otrzymanym od Henryka Jerzego Chmielewskiego – Papcia Chmiela, są dotąd niepublikowane teksty odrzucone przez redakcję Świata Młodych.

W AKT #18 obok komiksów jest sporo do poczytania o komiksie. Dawid Śmigielski zgrabnie zebrał i opisał w swoim tekście erotyczne momenty z komiksów TM-Semic. Michał Gasewicz zrelacjonował nasz wypad na SzlamFest i wręczenie Złotych Kurczaków. Michał Siromski zajął się tematem homoseksualizmu wśród superbohaterów oraz przeprowadził zamieszczony w piśmie wywiad ze sławą komiksu erotycznego – Milo Manarą.

Dużo do czytania, dużo do oglądania, sporo koloru, wiele komiksowych niespodzianek. Wszystko to dostępne od 18. (a jakże!) maja 2018 r.

[opis wydawcy]

Wydawnictwo: Asocjacja Komiksu w Toruniu
5/2018
Liczba stron: 68
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b. + kolor
Wydanie: I
Cena z okładki: 18 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus