Biceps - 1

okładka
Scenariusz: Przemysław Badowski, Mariusz Ciechoński, Daniel Grzeszkiewicz, Tomasz Grządziela, Andrzej Janicki, Tomasz Kontny, Paweł Kumpiniewski, Jacek Kuziemski, Przemysław Pawełek, Tony Sandoval, Robert Sienicki, Jacek Skrzydlewski, Mateusz Trąbiński, Agata Wawryniuk, Katarzyna Witerscheim
Rysunek: Przemysław Badowski, Mariusz Ciechoński, Daniel Grzeszkiewicz, Tomasz Grządziela, Andrzej Janicki, Jacek Kuziemski, Łukasz Mazur, Marcin Podolec, Tony Sandoval, Robert Sienicki, Jacek Skrzydlewski, Wojciech Stefaniec, Agata Wawryniuk, Katarzyna Witerscheim
Okładka: Łukasz Mazur

Pierwszy numer nowego zina, który będzie miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, powstawał w dziewiczych bólach, i po wyczerpujących dla organizmów ostatnich dniach szczęśliwie wylądował w drukarni. Nasze pierwsze dziecko nazywa się "BICEPS" i dwa razy do roku będzie cieszyć Was swoimi kolejnymi odsłonami - na październikowym MFK i kwietniowej Komiksowej Warszawie.

Tak jak mówimy o tym we wstępie pierwszego numeru, "BICEPS" jest ukłonem w stronę zapomnianej już nieco w erze magaZINów xeroprasy. Co prawda idziemy z duchem czasu i wszystkie egzemplarze profesjonalnie drukujemy, ale mamy nadzieję, że duch dawnych fanowskich inicjatyw unosi się gdzieś pomiędzy stronami naszego zina. Do współpracy zaprosiliśmy i zapraszać będziemy komiksiarzy, których szanujemy jako twórców i jako ludzi - zarówno tych, którzy z ołówkiem w ręku gryzmolą kolejne kadry, jak i tych, którzy słowem dzielą się komiksowymi wrażeniami z bliźnimi.

Dzięki nim powstał "BICEPS". Czterdzieści stron w czerni i bieli na których znajdziecie formy krótsze, dłuższe, paski, felietony i recenzje. Staramy się też robić rzeczy, których wcześniej na próżno szukać w podobnych wydawnictwach i już w tym momencie zapraszamy do kącika kulinarnego i krzyżówki z nagrodami!

Na tę chwilę nie odsłaniamy wszystkich kart - po listę twórców, spis treści, okładkę i przykładowe plansze zapraszamy w dniach kolejnych. Po lekturze pierwszego numeru prosimy o kilka szczerych słów! I nie patrzcie na to, że pod względem wydawania czegokolwiek jesteśmy żółtodziobami! Zero taryfy ulgowej! Nie obawiamy się zakwasów!

Dzięki temu "BICEPS" będzie coraz silniejszy!

*  *  *

Za grafikę (oraz okładkę jako całość) odpowiada Łukasz Mazur, który na dobre postanowił wrócić do gryzmolenia ołówkiem. Pomysł na biceps z Milo wpadł nam do głów podczas jednego z redakcyjnych spotkań i taką mieszankę kultury i kulturystyki mamy zamiar prezentować również i przy kolejnych numerach.

Jeśli zaś chodzi o bicepsowych twórców, to miło nam poinformować, że w pierwszym numerze znajdą się prace takich osób jak (kolejność alfabetyczna):

Przemek Badowski, Mariusz Ciechoński, Tomasz Grządziela, Daniel Grzeszkiewicz, Szymon Holcman, Andrzej Janicki, Tomasz Kontny, Paweł Kumpiniewski, Jacek Kuziemski, Przemysław Pawełek, Marcin Podolec, Tomasz Pstrągowski, Robert Sienicki, Jacek Skrzydlewski, Wojciech Stefaniec, Agata Wawryniuk, Katarzyna Witerscheim oraz naszej redakcyjnej trójcy.

Jednak nie są to wszyscy twórcy, bowiem mamy jeszcze jedną personę, której kilka plansz zobaczycie w pierwszym "BICEPSIE". To zagraniczny komiksiarz znany już w Polsce z albumowych publikacji, który został również jako pierwszy uchwycony polaroidem Koki i Sztybora. Panie i Panowie...

... Tony Sandoval!

Jego sześciostronicową historię pt. "Lycanthrope/Wilkołak" w całości będzie można zobaczyć w naszym zinie. Polecamy!

Jacek "Ystad" Jastrzębski
Łukasz "arcz" Mazur
Mateusz "TeO" Trąbiński

Spis treści:

komiksy:
 {tytułu nie ma, ale będzie} scenariusz i rysunki: Agata Wawryniuk
 "Mendy" scenariusz: Paweł Kumpinewski, rysunki: Wojciech Stefaniec
 "Rysunki" scenariusz: Tomasz Kontny, rysunki: Marcin Podolec
 "Lycanthrope/Wilkołak" scenariusz i rysunki: Tony Sandoval, tłumaczenie: Ewa Betlewska
 "Wielka wojna goblinów" scenariusz i rysunki: Jacek Kuziemski
 "U Bar-mana" scenariusz: Mateusz "TeO" Trąbiński, rysunki: Łukasz Mazur
 "W.M.P" scenariusz i rysunki: Tomasz Grządziela
 "Babskie gadanie/Na chłopski rozum" scenariusz/rysunki: Katarzyna Witerscheim, Robert Sienicki
 "Megalobibus" scenariusz i rysunki: Daniel Grzeszkiewicz
 "Mariana Z. przypadki różne" scenariusz i rysunki: Jacek Skrzydlewski
 "Odmieniec" scenariusz i rysunki: Przemek "B@dyl" Badowski
 "Całus" scenariusz i rysunki: Tomasz Grządziela
 {bez tytułu} scenariusz: Przemysław Pawełek, rysunki: Wojciech Stefaniec
 "Pod celką" scenariusz: Mateusz "Teo" Trąbiński, rysunki: Łukasz Mazur
 "Jak będę miał córki, to też je tak nazwę" scenariusz i rysunki: Mariusz Ciechoński

publicystyka:
 "Z zakurzonej półki" Szymon Holcman
 "Nikt Was nie kocha!" Tomasz Pstrągowski
 "Gotuj z Bicepsem!" tekst i rysunki: Andrzej Janicki
 "Naprawdę Epickie Komiksy" Przemysław Pawełek
 "Komiksy mało znane i nieznane - czyli kącik białego kruka" Mateusz "TeO" Trąbiński
 recenzje - Jacek "Ystad" Jastrzębski, Łukasz Mazur

Oficjana strona zina: http://biceps-zin.blogspot.com

10/2010
Liczba stron: 40
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
Wydanie: I
Cena z okładki: 7,89 zł


Podyskutuj o tym komiksie na forum!

blog comments powered by Disqus