Komiks Forum

Redaktorem i wydawcą magazynu "Komiks Forum" jest Witek Idczak - scenarzysta, publicysta i organizator wielu imprez komiksowych. "Komiks Forum" jest specyficznym pismem. Każdy numer poświęcony jest innemu tematowi i wydawany z innej okazji.
Pierwszy numer periodyku ukazał się w październiku 1994 roku z okazji Konwentu Twórców Komiksu. Prezentował prace grupy CONTUR. Drugi numer miał premierę w maju 1995 roku na łódzkich Targach Komiksu i był katalogiem wystawy autorskiej Przemysława Truścińskiego. Oprócz komiksów zawierał także grafiki i projekty. W kolejnym numerze mogliśmy przeczytać komiks Wojciecha Birka Naznaczony mrokiem, który powstawał przez dziesięć lat. Czwarty "Komiks Forum" został poświęcony twórcom z bydgoskiej grupy Studio Komiks Polski. Kolejny zawierał prace twórców warszawskich: Gawronkiewicza, Kowalskiego, Leśniaka i innych. Szósty numer został wydany z okazji stulecia komiksu, siódmy numer miał premierę na imprezie "Gwiazdka z Komiksem" w grudniu zeszłego roku i był katalogiem drugiej wystawy Przemka Truścińskiego, a kolejny - ósmy numer - był katalogiem IX Ogólnopolskiego Konwentu Twórców Komiksu w 1998 roku.
"Komiks Forum" promuje polskich autorów komiksowych, zamieszcza informacje o środowiskach twórczych oraz omawia wszelkie tematy z komiksem związane. W piśmie znajdziemy także notki biograficzne autorów.

Igor Soszyński - Komiks w Polsceblog comments powered by Disqus