Komiksowy Zin Kombinowany - 1

okładka
Redaktor naczelny: Grzegorz J. Nowicki
Scenariusz: Aleksandra Blicharz, Jan Chorągiewicz, Joachim Kowalski, Michał Szymanek, Małgorzata Zięba
Rysunek: Aleksandra Blicharz, Jan Chorągiewicz, Joachim Kowalski, Michał Szymanek, Małgorzata Zięba

Komiksowy Zin Kombinowany, to w założeniu nieregularnie wydawane pismo komiksowe o charakterze nie komercyjnym, opracowywane i rysowane w ramach Warsztatów Komiksowych, prowadzonych przez Grzegorza J. Nowickiego oraz Agatę Komorowską z Warsztatów Komiksu.

Pierwszy numer powstał na zajęciach prowadzonych w ramach akcji zima w mieście w Miejskiej Bibliotece Publicznej Fili nr.2. Co ważne i wpływające na wygląd wydawnictwa warsztaty skierowane były do dzieci w wieku szkolnym. Nie bez znaczenia jest też jest przyjęcie formy Zina, dla młodych twórców to była nowa nieznana forma wydawnicza, w dzisiejszym świecie na rynku prasowym nie funkcjonują już masowo gazety tego typu, dla dzieci nie ma ich wcale, albo są one bardzo niszowe.

Zastosowanie technik manualnych oraz archaicznych już dziś technik kserograficznych też było dla uczestników nowum, zetknięciem z czymś nieoczywistym. Wykorzystano technikę kolażu, rysunku odręcznego, interpretacji i przeróbki gotowych prac komiksowych. Prace zamieszczone w wydawnictwie charakteryzują się dużą różnorodnością zarówno pod względem graficznym jak i pod względem scenariuszowym, nie stawiano dzieciom żadnych ograniczeń formalnych, instruktorzy postawili na spontaniczność oraz dynamizm młodych twórców. Celowy ten zabieg dał zamierzony efekt, KZK charakteryzuje się swoistą chaotycznością, szkicowością i niedopowiedzeniem, widać że młodzi chcieli by pokazać jeszcze więcej, ze światy oraz opowieści przez nich zaproponowane mogą być kontynuowane że chcą dodać coś jeszcze.

Kserowany w formie , trochę chaotyczny , nieszablonowy i niepokorny, to dla starszego czytelnika nostalgiczna podróż do lat 90 i chałupniczo skałdanych pism komiksowych, dla młodyszych to nowa nieodkryta jeszcze planeta którą eksplorują z każdą narysowaną i stworzoną stroną.

Patronat nad wydawnictwem mają Warsztaty Komiksu, oraz Edward Teach Publishing House.
Instruktorzy pomysłodawcy oraz prowadzący warsztaty Grzegorz J. Nowicki Agata Komorowska.

Wydawca Edward Teach Publishing House/Warsztaty Komiksu

Opieka merytoryczna Grzegorz J. Nowicki Agata Komorowska

Okładka:
1 Grzegorz J. Nowicki Joachim Kowalski
2 Agata Komorowska Grzegorz J. Nowicki 
3 Agata Komorowska
4 Grzegorz J. Nowicki Michał Szymanek

Plakat wewnątrz KZK Michał Szymanek liternictwo Grzegorz J. Nowicki

Komiksy:
Małgorzata Zięba (9)
Michał (9)
Rafał(10)
Ola (7)
Michał Szymanek (9)
Aleksandra Blicharz (7)
Joachim Kowalski (11)
Jan Chorągiewicz (8)

Wydawnictwo: Edward Teach Publishing House
2/2015
Liczba stron: 32
Format: A5
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
Wydanie: I


blog comments powered by Disqus