Zeszyty Komiksowe - 2 - (październik 2004)

patronat gildii
okładka
Redaktor naczelny: Michał Błażejczyk
Okładka: Krzysztof Gawronkiewicz

Zgodnie z obietnicą, podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi (październik 2004) oddaliśmy w Wasze ręce drugi numer "Zeszytów Komiksowych". Tym razem jest on obfitszy - o prawie 10 tekstów więcej - i ma kolorową okładkę namalowaną przez Krzysztofa Gawronkiewicza.

Tematem tego numeru jest (polska) rzeczywistość w (polskich) komiksach. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu szeroki wybór tekstów - od teoretycznych poprzez szerokie analizy, sylwetki autorów po opisy konkretnych komiksów, czasem - niezbyt znanych. W numerze znajdziecie artykuły historyczne i dotyczące współczesności, a nawet jeden, dla pokazania szerszego kontekstu, poświęcony filmowi. Mamy nadzieję, że nie będziecie rozczarowani.

Oprócz publicystyki "Zeszyty" publikują też komiksy, związane treściowo z tematem numeru. W drugim numerze znajdziecie między innymi niezwykle smakowity kąsek: z okazji dziesiątej rocznicy, na prośbę autorów przedrukowujemy pierwszy odcinek ever Mikropolis!

Ponadto w numerze znajdziecie krótkie komiksy Tomasza "Quazariusa" Drabika, Krzysztofa Gawronkiewicza i Dennisa Wojdy, Daniela Gizickiego, Tomasza Kapuścińskiego, Andrzeja Mleczki, Huberta Ronka, Bartosza "Termosa" Słomki, Rafała Szłapy, Marka Turka, Clarence'a Weatherspoona, nicuna i Psora.

Michał Błażejczyk

10/2004
Liczba stron: 76
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
Wydanie: I
Cena z okładki: 15 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!

blog comments powered by Disqus