Zin komiksowy - 1 - zima 2015

okładka
Scenariusz: Anna Krztoń, Maciej Pałka, Tomasz Pstrągowski, Bartosz Sztybor
Rysunek: Anna Krztoń, Maciej Pałka
Okładka: Tomasz Maped

„A co to jest zin?” – pyta nieśmiało siedmioletnia Zosia. Zosiu, na jakim świecie ty żyjesz?!

Ziny – cytując Macieja Pałkę, to samizdaty pachnące świeżym tonerem xero, o wnętrzu wypełnionym undergroundem szuflady. Brzydkie, głupie, zaangażowane społecznie (albo nie). Proste i prostackie, banalne i czasami zabawne. Powidoki niezrealizowanych ambicji, szkice, lapidaria, ślepe zaułki.

Wspaniała sprawa.

„Czy Maciej Pałka jest kosmonautką?” – pada pytanie od Tomeczka (lat dziewięć). Do cholery, dzieci, co z wami jest nie tak?

Maciej Pałka to lubelski ilustrator, animator kultury komiksowej, pasjonat gier i powieści graficznych. Twórca znanego w środowisku komiksowym memu „plecy konia”. Trochę autobiografii: „Kilkanaście lat temu wydawałem art-zina i przez długi czas mozolnej ewolucji do komiksowego profesjonalisty na etacie umknęła mi frajda płynąca z gestu, jakim w swojej istocie jest zin. Od czasu, gdy prowadząc warsztaty komiksowe z dzieciakami zaczęliśmy wydawać własnoręcznie kleconą gazetkę zakiełkowała mi myśl, aby wrócić do edytorskiej piaskownicy i w 2015 roku realizować swoje autorskie projekty w formie ultra pokornej – xero, zszywki, homeopatyczna ilość egzemplarzy, dystrybucja dla wtajemniczonych”.

Pierwszy numer "Zina komiksowego" - antologii komiksów o seksie, narkotykach i rock&rollu.

Wydawnictwo: Skała / Pała
2/2015
Liczba stron: 52
Format: A5
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
Wydanie: I
Cena z okładki: 10 zł


Inne komiksy z serii:



blog comments powered by Disqus