Ziniol

Kontynuacja fanzina "Zinio".

Pierwszy numer "Zinia" ukazał się we wrześniu 1998 r. Przybrany był w format A5 i 32 strony, jego ojcem był Dominik Szcześniak (lucek) a matką - Łukasz Szostak. Początkowo zin opierał się na publicystyce, głównie zagranicznej (wywiady - Miller, Gaiman, Milligan, Bisley; omówienia serii) oraz pracach założycieli. Do drugiego numeru zwerbowany został Krzysztof "Prosiak" Owedyk, później nastąpiła seria transferów z upadłego "KGB". W międzyczasie z "redakcji" odszedł Szostak. Od tej pory stroną pisaną i składem pisma zajmuje się lucek. W kwietniu 2002, wraz z ukazaniem się numeru 25 zmienił się tytuł pisma - z "Zinia" na "Ziniola". Tak jak "Zinio" bywał miesięcznikiem, dwumiesięcznikiem, kwartalnikiem, tak "Ziniol" jest typowym nieregularnikiem. Nie wiadomo kiedy wyskoczy zza koperty.

W "Ziniu" swe prace publikowali m.in. Jacek Michalski, Prosiak, Andrzej Janicki, Tomek Marciniak, Kura, Olaf, Tomaz, Piotrek Machłajewski, Marek Turek, Hubert Ronek, Mirek Sadowski, Śmieciu, Mateusz Skutnik, Mariusz Moroz, Rafał Trejnis, Michał Gałek, Janek Korczyński, Mateusz Liwiński, Rafał Szłapa i wielu innych.

lucek

Na tej stronie znajdziecie zebrane numery "Ziniola", który już nie jest "Ziniem", a jeszcze nie został ogólnopolskim magazynem prasowym o tej samej nazwie, wydawanym przez wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy. Ponieważ twórca i redaktor naczelny "Ziniola" utrzymuje numerację magazynu początkując ją od "Zinia", poprzez fanzin "Ziniol" i magazyn o tej samej nazwie, to poniżej zostały również dodane kolejne, po zawieszeniu wydawania magazynu, numery "Ziniola", utrzymujące numerację powyżej 50-tki.

< numery fanzina "Zinio"                                            numery magazynu "Ziniol" >blog comments powered by Disqus