Bydgoskie Dni Komiksu 2008

logo
Czas trwania: 7 marca 2008 - 9 marca 2008
Miejsce: Wyższa Szkoła Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi Wydział Zamiejscowy w Bydgoszczy
Organizator: Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
Wydział Zamiejscowy w Bydgoszczy
ul. Wojska Polskiego 46A
85-825 Bydgoszcz
tel.052 375 71 22
fax.052 375 71 04
mail: promocja.bydgoszcz@wshe.lodz.pl

Nie lubię komiksów... Dlaczego?? Bo to obrazki dla dzieci. No wiesz. Komiks jest świetny. Komiks to też sztuka. Bujasz. Może to nie sztuka wysoka, ale swój poziom ma. Jakoś nie mogę w to uwierzyć. Ok., no to Cię przekonam.

Od wielu lat sztuka komiksowa traktowana jest nieco po macoszemu. A, że dla dzieci, a że niepoważnie, że brak w niej artyzmu. Właśnie po to, by zadać kłam takim twierdzeniom zorganizowaliśmy Bydgoskie Dni Komiksu.
Swoje prace pokażą bydgoscy rysownicy m.in. Jacek Michalski, Maciej Jasiński, Andrzej Janicki, Janusz oraz Krzysztof Wyrzykowscy, Łukasz Cieciuch, Paweł Łyszkiewicz, Marcin Drzewiecki oraz Michał "Śledziu" Śledziński.
Zaczynamy 7 marca w WSHE spotkaniem w twórcami. Maciej Jasiński przekona Cię jak wielką transformację przeszedł komiks - od kołyski po dorosłość. Przybliży także sylwetkę Jerzego Wróblewskiego - najsłynniejszego rysownika polskiego komiksu powojennego. (Mamy nadzieję, że jego imię już wkrótce przyozdobi nazwę jednej z bydgoskich ulic). Kolacja w doborowym towarzystwie ilustratorów zapewne na długo zapadnie w pamięć.
8 marca w Empiku osobiście poznasz i porozmawiasz z twórcami komiksów, a wszystko w oprawie teledysków anime. Jeśli jesteś uzdolniony artystycznie to weź udział w warsztatach rysunku, które poprowadzi rysownik "Śledziu". Dla najlepszych znajdą się nagrody.
Ostatni dzień z komiksem to jego filmowe oblicze. Zapraszamy na maraton filmowy do kina "Adria", gdzie zobaczysz "Sin City - Miasto grzechu" i "Persepolis".

Przyjdź, zobacz, oceń! Miej własne zdanie!
Tego wydarzenia nie można przegapić!
blog comments powered by Disqus