Kapitan Żbik w Bydgoszczy

Autor: Maciej Jasiński
25 kwietnia 2014

W trakcie Bydgoskiego Konwentu Komiksu i Gier, który odbędzie się 26 kwietnia, będziemy obchodzić czterdziestą rocznicę ukazania się na rynku komiksu z serii Kapitan Żbik zatytułowanego Kryptonim Walizka, którego akcja rozgrywa się w Bydgoszczy.

Z tej okazji zostanie wydana broszurka rocznicowa zatytułowana Kapitan w Bydgoszczy, w której znajdzie się 15 ilustracji Żbika i jeden krótki komiks z tym bohaterem. Autorami rysunków są: Norbert Rybarczyk, Jakub Mathia, Jacek Przybylski, Daniel Grzeszkiewicz, Jacek Michalski, Szymon Kaźmierczak, Janusz Wyrzykowski, Piotr Nowacki, Tomasz Samojlik, Jarosław Wojtasiński, Roman Maciejewski, Łukasz Ciaciuch, Robert Sienicki, Bartłomiej Kuczyński i Michał Śledziński. Natomiast okładkę wykonał Krzysztof Trystuła.

Drugim elementem obchodów rocznicowych będzie wycieczka pieszo-tramwajowa śladem miejsc w Bydgoszczy, które 40 lat temu Jerzy Wróblewski przedstawił w komiksie "Kryptonim Walizka". Start wycieczki o godzinie 16 sprzed budynku APK. Szacowany czas trwania wycieczki to 1,5 godziny.

Natomiast w niedzielę 27 kwietnia we współpracy z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Exploseum - Centrum techniki wojennej DAG Fabrik Bromberg. To właśnie na tym terenie rozgrywa się akcja serii komiksowej Tajemnice DAG Fabrik Bromberg.

Zwiedzanie Exploseum rozpocznie się o godz. 10. Ze względu na konieczność zwiedzania w zorganizowanej grupie (20 osób) z przewodnikiem - prosimy chętne osoby o przesłanie swojego zgłoszenia na adres: maciej_jasinski@vp.pl

Zwrotnie będą przesyłane informacje o miejscu i godzinie zbiórki oraz trasie dojazdu do Exploseum.

Organizatorem Bydgoskiego Konwentu Komiksu i Gier jest BYLOT. Impreza jest częścią projektu Promo Festival 2014 i jest współfinansowana przez Miasto Bydgoszcz.blog comments powered by Disqus