Festiwal Komiksowa Warszawa 2011

patronat gildii logo
Czas trwania: 12 maja 2011 - 15 maja 2011
Miejsce: Warszawa,
Strona oficjalna: http://komiksowawarszawa.pl
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Komiksowe i Stowarzyszenie Twórców "Contur"

Po raz pierwszy na Warszawskich Targach Książki odbędzie się Festiwal Komiksowa Warszawa - prawdziwe święto miłośników komiksu. W dniach 12 - 15 maja w Pałacu Kultury i Nauki fani komiksu będą mieli okazje nie tylko kupić najnowsze albumy od wydawców, ale też spotkać swoich ulubionych twórców, otrzymać od nich rysowaną dedykację, zdobyć prawdziwe białe kruki na stoiskach kolekcjonerów czy sprawdzić swoje siły i wziąć udział w konkursach rysowania na żywo.

Specjalnymi gośćmi drugiej edycji Festiwalu Komiksowa Warszawa będą m.in. Tony Sandoval, (meksykański twórca, znany u nas z takich komiksów jak Trup i sofa oraz Nocturno, a jego najnowszy komiks Figle Xinophixeroxa będzie miał premierę na WTK) oraz Alfonso Zapico (Café Budapeszt - premiera w kwietniu). W programie znajdą się też spotkania z twórcami z Polski, wydawcami, sesje autografów i pokazy filmowe. Gośćmi festiwalu będą także twórcy komiksu Jeż Jerzy oraz twórcy jego filmowej adaptacji, która swoją kinową premierę miała 8 marca.

W trakcie drugiej edycji Festiwalu Komiksowa Warszawa wręczone zostaną także nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za najlepsze komiksy i dla najlepszych autorów roku 2010. Przedstawione zostaną wyniki konkursu stypendialnego Sklepu Gildia.pl. Ogłoszony zostanie konkurs "Zaczarowany Ołówek" na najlepszą dziecięcą książkę ilustrowaną, organizowany przez Stowarzyszenie Twórców "Contur" i słynne Studio Se-ma-for z Łodzi.Podyskutuj o tym festiwalu na forum!


blog comments powered by Disqus