Festiwal Komiksowa Warszawa 2012

patronat gildii logo
Czas trwania: 10 maja 2012 - 13 maja 2012
Miejsce: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki
Strona oficjalna: http://www.komiksowawarszawa.pl
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, Stowarzyszenie Twórców „Contur” oraz Dom Kultury Śródmieście.

Tegoroczny Festiwal Komiksowa Warszawa odbędzie się w dniach 10–13 maja 2012 i tak jak w poprzedniej odsłonie towarzyszyć będzie Warszawskim Targom Książki, odbywającym się w Pałacu Kultury i Nauki. Na komiksowe spotkania z gośćmi Festiwalu zapraszamy do sąsiadujących ze sobą sal Starzyńskiego i Gagarina. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się wiele atrakcji zlokalizowanych również poza Pałacem Kultury, które rozleją się po mieście.

Podczas czterech dni Festiwalu będzie można spotkać komiksowych autorów z Polski i zagranicy, obejrzeć liczne wystawy, a także uczestniczyć w tematycznych panelach dyskusyjnych, prelekcjach i wykładach. Festiwal to także doskonała okazja, by zapoznać się z komiksowymi nowościami wydawniczymi, skierowanymi zarówno do młodszych, jak i starszych czytelników. 

Gościem Festiwalu Komiksowa Warszawa będą m.in. Judith Vanistendael, autorka wydanego przez wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy komiksu Dziewczyna i Murzyn, Tadeusz Baranowski, Michał Śledziński i Brian Bolland.

Festiwal Komiksowa Warszawa będzie również gościł trójkę rysowników pracujących nad planszami albumów ukazujących się w uniwersum Thorgala. Do Stolicy przyjadą Grzegorz Rosiński (Thorgal), Giulio de Vita (Kriss de Valnor) oraz Roman Surżenko (Louve, Młodość Thorgala).

Plakat festiwalowy, którego autorem jest Jakub Rebelka:Podyskutuj o tym festiwalu na forum!


blog comments powered by Disqus