Bałtycki Festiwal Komiksu - GDAK 2012

patronat gildii logo
Czas trwania: 30 czerwca 2012 - 1 lipca 2012
Miejsce: Gdańsk-Wrzeszcz, Biblioteka Manhattan, al. Grunwaldzka 82.
Strona oficjalna: http://www.bfk.hanami.pl
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

Już po raz piąty zapraszamy fanów historii obrazkowych na Bałtycki Festiwal Komiksu GDAK. Tym razem główna część festiwalu odbywać się będzie w Bibliotece Manhattan.

BFK to niezwykła okazja do wzięcia udziału w spotkaniach z autorami i wydawcami komiksów, warsztatach i prelekcjach. Udział w tegorocznej edycji wydarzenia już potwierdzili Jerzy Szyłak, Marcin Rustecki, Filip Bąk, Michał "Śledziu" Śledziński i Karol "KRL" Kalinowski. Zajęcia warsztatowe poprowadzą: Jacek Frąś, Jakub Babczyński, Łukasz Godlewski, January Misiak i Maciej Czapiewski.

Animowany zwiastun (projekt plastyczny postaci Neptuna - Jacek Frąś, podkład muzyczny - zespół Dick4Dick, animacja - Tomasz Mering)

Festiwal to także wystawy. W Bibliotece Manhattan zaprezentowane zostaną prace powstałe w trakcie tegorocznej gdańsko-berlińskiej edycji akcji 24 Hour Comics Day. Oprócz polskich twórców w prezentacji udział wezmą również przedstawiciele Stowarzyszenia Renate Comic e.V. z Berlina, współpracującego z gdańską Pracownią Komiksową.

Plakat autorstwa Jacka Frąsia:

Zapraszamy także do Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, gdzie od piątku 29 czerwca będzie można obejrzeć pozostałe trzy ekspozycje prezentowane na tegorocznym Festiwalu: "Flix - Wspomnienia w plakatach", "Propaganda w komiksie" i "Janusz Christa - życie i twórczość".

Poszukiwaczy białych kruków zapraszamy w sobotę na giełdę komiksów.

To nie koniec atrakcji. Aktualności na temat gości festiwalu i kolejnych wydarzeń zamieszczane będą na bieżąco na stronach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku www.bibliotekamanfattan.pl, www.wbpg.org.pl oraz wydawnictwa Hanami www.bfk.hanami.pl.

Jedno jest pewne - na festiwalu nie będą się nudzić zarówno znawcy sztuki komiksu jak i początkujący adepci.

*  *  *

Piłkarski mecz otwarcia BFK 2012

Organizatorzy Bałtyckiego Festiwalu Komiksu serdecznie zapraszają na uroczysty i emocjonujący (oby!) mecz piłki nożnej otwierający tegoroczny festiwal. Odbędzie się on w Gdańsku w piątek 29.06.2012 r. (orientacyjna godzina: 16:00 - przed festiwalowym wernisażem). Wszyscy chętni i czujący się na siłach - wydawcy, krytycy, rysownicy, scenarzyści i wszelkiej maści komiksiarze - proszeni są o zgłaszanie się drogą mailową na adres: zavrote@gmail.com.

*  *  *

Na BFK pojawią się również z zagranicy Tony Sandoval (Meksyk) oraz Jenny Taravosh (Szwecja).Podyskutuj o tym festiwalu na forum!


blog comments powered by Disqus