Interkomix 2006

logo
Data: 27 maja 2006
Miejsce: Klub "Regeneracja", ul. Puławska 61, Warszawa
Strona oficjalna: http://www.interkomix.pl
Organizator: Mateusz Szlachtycz, Komikslandia

Komiks, zarówno w postaci oryginalnej planszy, jak w postaci książki, jest obiektem artystycznym, frapującą formą przekazu, która łączy słowo i obraz. Komiks doskonale odnajduje się też w nowoczesnej miejskiej przestrzeni (plakaty, reklamy, graffiti). Niestety, jako przejaw współczesnej sztuki wciąż bywa niedoceniany. Impreza „INTERKOMIX”, odbywająca się w Warszawie już po raz czwarty, ma zaprezentować publiczności rozmaite oblicza komiksu: komiks jako sztuka, jako rozrywka, jako subkultura, etc.

Pragniemy przełamać schemat typowego konwentu komiksowego, otworzyć się na nową publiczność. Dlatego właśnie program imprezy to nie tylko spotkania z twórcami, wystawy oryginalnych plansz, warsztaty komiksowe czy targi wydawnicze, lecz także: koncerty (m.in.: koncert słynnego warszawskiego zespołu „Meble”) oraz kiermasz ubrań projektowanych przez twórców niezależnych i często związanych z komiksem. „INTERKOMIX 06” ma mieć swobodny charakter plenerowej majówki. Planujemy m.in. konkurs Ping-Ponga, w którym będzie można się osobiście skonfrontować z komiksowymi sławami np. z Krzysztofem Gawronkiewiczem (rysownikiem słynnej „Esencji”) czy Rafałem Skarżyckim (scenarzystą nie mniej słynnego „Jeża Jerzego”). Integralną częścią każdej edycji „INTERKOMIXU” jest wręczenie statuetek KORAKA - dla najlepszych twórców i wydawców polskich oraz zagranicznych. W tym roku KORAKA honorowego otrzyma ojciec chrzestny polskiego komiksu Papcio Chmiel.

Przyjdź w ostatnią sobotę maja (27.05.06) do warszawskiego lokalu „Regeneracja” (ul. Puławska 61) – po co masz żałować, że cię nie było...

Mateusz SzlachtyczInne

Podyskutuj o tym festiwalu na forum!


blog comments powered by Disqus