Wyniki konkursu "W sąsiednich kadrach. Polacy i Czesi o sobie w komiksie"

Autor: Michał Słomka
12 października 2009

Miło nam poinformować o rozstrzygnięciu konkursu na reportaż komiksowy w ramach projektu: "W sąsiednich kadrach. Polacy i Czesi o sobie w komiksie".

Wyboru prac dokonało jury w składzie:
Tomás Prokůpek, Adam Rusek, Michał Słomka i Witold Tkaczyk.

Po pierwszym głosowaniu jury przyznało III miejsce pracy Praha, scen. Paweł Timofiejuk, rys. Wojciech Stefaniec.
Natomiast prace:
Co Olza widziała - rzecz o kontrabandzie na Moście Przyjaźni w Cieszynie (scen. i rys. Emilia Skupień) oraz Rozmówki polsko-czeskie (scen. i rys. Michał Romański) otrzymały taką samą ilość punktów.

W kolejnym głosowaniu pierwszą nagrodę przyznano pracy Emilii Skupień, a tym samym drugą nagrodę zdobył komiks Michała Romańskiego.

Pragniemy podkreślić, że naszym zdaniem zarówno pod względem scenariusza, jak i rysunku, obie prace prezentowały bardzo dobry poziom merytoryczny. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim autorom nadesłanych utworów.

Publikacja nagrodzonych prac wraz z komisami polskich i czeskich artystów będzie miała premierę 6. listopada 2009 roku podczas Festiwalu Komiksu w Pradze - KOMIKSFEST!

W Instytucie Polskim w Pradze będzie też można oglądać wystawę prac powstałych w ramach projektu "W sąsiednich kadrach. Polacy i Czesi o sobie w komiksie" od 2. listopada 2009 r., natomiast 6. listopada poza premierą antologii komiksów będzie też miało miejsce spotkanie z polskimi i czeskimi autorami.

Zapraszmy do oglądania nagrodzonych prac na www.centrala.org.pl

Projekt jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.blog comments powered by Disqus