Komiksofon (grudzień 2014)

patronat gildii logo
Data: 10 grudnia 2014
Miejsce: Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro
Strona oficjalna: http://www.facebook.com/komiksofon
Organizator: Komiksofon, Europejska Stolica Kultury 2016

Komiksofon odbył się 10 grudnia 2014 o godzinie 19:00 w Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro. Gośćmi byli Nikodemem Cabałą oraz Luca Montagliani (Laca de la Vega).

GOŚCIE:

Nikodem Cabała (urodzony w 1980 r.) - rysownik, ilustrator, kolorysta.

Zaczynał od drobnych publikacji w fanzinach komiksowych takich jak "AQQ", "KKK". Jego prace ukazały się w antologiach komiksowych: Piekielne Wizje, Graham Masterton wydawnictwa Mandragora, Człowiek w próbówce wydawnictwa Egmont, Strefa Komiksu: Antologia Wydawnictwo Roberta Zaręby, Likwidator Alternative - Antologia 1, oraz gościnnie w krótkich formach pojawił się w albumach: Likwidator - Sprzątanie Polski i Likwidator - EŁRO 12.

Jest autorem rysunków do albumów komiksowych takich jak: Duszpasterze, Pomidorowa oraz Mrok. W 2011 roku skończył rysować składającą się z pięciu albumów i trzech mini antologii serię science-fiction Biocosmosis. Dwa pierwsze albumy tej serii ukazały się w amerykańskim magazynie komiksowym "Heavy Metal".

Od 2004 roku współpracuje z "Nową Fantastyką" jako ilustrator.

Luca Montagliani (Laca de la Vega) (urodzony w 1971 r.) - włoski rysownik i ilustrator. Jako artysta i muzyk aktywnie działa od 1994 roku we Włoszech, gdzie stworzył multimedialne płyty CD, filmy animowane, ścieżki dźwiękowe, gry wideo, komiksy. Zajmuje się również muzyką i teatrem.

Współpracował z Giorgio Rebuffi, Puck, Alan Ford, Kinder Ferrero, Rai Due, Marvel USA, Diabolik, Il Secolo XIX, 001 Edizioni, Lucca Comics and Games i Il Male.

Od 2007 roku kieruje Stowarzyszeniem Kulturalnym ANEXIA (www.ottag.it) które zajmuje sie ponowną publikacja dzieł swojego mistrza Giorgio Rebuffi (Wilk Pugacioff, Tiramolla) oraz wydaniem komiksów własnego bohatera PASOL. Do tekstów Emiliano Pagani rysuje serie SOS TATO i X-NERD.

W dziedzinie muzyki i teatru współpracuje z ANKAMAGRA, U-Boot70, trio Cabit i Orchestra Bailam.

Jest założycielem Genoa Comics Academy w Genui w Instytucie Technicznym Grafiki Caboto i w latach 2011 - 2013 był jej dyrektorem artystycznym i profesorem.

Zaprojektował graficznie w roku 2013 włoskiego krasnala we Wrocławiu i narysował Wrocław - Komiksowy spacer (przewodnik po Wrocławiu).

 

O projekcie Komiksofon

Komiksowo-muzyczny projekt realizuje się poprzez korespondencję sztuk, połączenie muzyki, plansz, kadrów, szczegółów rysunku, iluzji ruchu w ruch prawdziwy, przez pomysłowe wydobycie tematu przewodniego.

Komiksofon oferuje dwa rodzaje przeżyć. Dla ludzi spoza kręgu fanów komiksu będzie to lekka, wizualno-dźwiękowa prezentacja, po której zostanie w głowie pewna idea przyswajalności obrazków komiksowych, styl rysunku danego komiksiarza i pamięć jego nazwiska. Za to fanów komiksu przywieść może ciekawość nowej formuły prezentacji i tego, jak autor znanego komiksu przerobił go i jak zinterpretował go muzycznie.

Każda edycja składa się z trzech części:

-Projekcji filmów prezentujących twórczość dwóch artystów komiksowych w połączeniu z muzyką.
-Wywiadzie/dyskusji z publicznością
-Rysowaniu na żywo

Prowadzenie wydarzenia - słynny wrocławski komiksiarz - Konrad Koko Okoński urodzony w 1987 roku autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego ostatnio na papierze Kija w dupie.
Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu.

Spotkanie z autorami poprowadzi - Andrzej Jarczewski (1966) Z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.

Każdej edycji Komiksofonu charakteru nadają goście. Każdy z nich ma takie samo zadanie, a efekty są zupełnie różne i zawsze niespodziewane.

Plakat autorstwa Nikodema Cabały i Luca Montagliani (Laca de la Vega):
blog comments powered by Disqus