Komiksofon (kwiecień 2015)

patronat gildii logo
Data: 23 kwietnia 2015
Miejsce: Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro
Strona oficjalna: http://www.facebook.com/komiksofon
Organizator: Komiksofon, Europejska Stolica Kultury 2016

Tylko dla pełnoletnich!

23 kwietnia 2015, czwartek, godzina 19:00 spotykamy się z Łukaszem Kowalczukiem i Marcinem Surmą w Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro.

Goście:

Łukasz Kowalczuk (ur. w 1983 roku w Pucku). Nie ukończył żadnej szkoły artystycznej. Z wykształcenia nauczyciel polskiego, w szkole miał tylko praktyki. Z zawodu projektant graficzny, z zamiłowania twórca komiksów i ilustrator.
Wydał własnym sumptem autorskiego zina "Nienawidzę Ludzi" (pięć zeszytów), "Harkonnen - Fucking Fat Flying Bastard", "Szlamu Król", "Vreckless Vrestlers" (pięć numerów), "Violent Skate Bulldogs".
Autor scenariuszy i pomysłodawca "Ultra Miniona" (rysunki Maciej Czapiewski) oraz "Rotmistrza Polonia" (rysunki Łukasz Godlewski).
Ma na koncie wiele gościnnych występów w zinach i antologiach oraz autorską książkę "TM-Semic - największe komiksowe wydawnictwo lat 90. w Polsce", która ukazała się nakładem wydawnictwa Centrala.
Prowadził mini-wydawnictwo SmallPress.pl oraz stronę Szlam.net poświęconą toksycznym obszarom popkultury. 
"Vreckless Vrestlers" ukaże się wiosną 2015 roku w Polsce (Kultura Gniewu) oraz we Francji (Wetta).
Nagrody: Subiektywny Radar Ligatury & Centrali 2012/2013 dla wydawnictwa SmallPress.pl; Złoty Kurczak 2013 za najlepszy komiks ("Szlamu Król"); Złoty Kurczak 2014 za najlepszy komiks ("Vreckless Vrestlers"); Złoty Kurczak 2014 dla najlepszego scenarzysty.

Marcin Surma - ilustrator, twórca komiksów i filmów rysunkowych. Dyrektor artystyczny łódzkiej grupy developerskiej odpowiedzialnej za grę "SUPERHOT". Jeden z projektantów powstającego obecnie w kanadyjskim studiu "Tinman Creative Studios" serialu animowanego pt. "Super Science Friends". W wolnym czasie pisze i rysuje komiksy oraz prowadzi razem z bratem blog, w którym publikują swoje ilustracje zainspirowane archiwalnymi zestawami klocków LEGO.

O projekcie Komiksofon

Komiksowo-muzyczny projekt realizuje się poprzez korespondencję sztuk, połączenie muzyki, plansz, kadrów, szczegółów rysunku, iluzji ruchu w ruch prawdziwy, przez pomysłowe wydobycie tematu przewodniego. Zaproszonym artystom narzucamy jedynie dwa hasła: rysunek plus dźwięk zostawiając im pełna swobodę jeśli chodzi o pomysł na połączenie tych dwóch haseł. 

Każdej edycji Komiksofonu charakteru nadają goście. Każdy z nich ma takie samo zadanie, a efekty są zupełnie różne i zawsze niespodziewane.

Każda edycja składa się z trzech części:
-Projekcji filmów prezentujących twórczość dwóch artystów komiksowych w połączeniu z muzyką. 
-Wywiadzie/dyskusji z publicznością
-Rysowaniu na żywo

Komiksofon poprowadzi – słynny wrocławski komiksiarz - Konrad Koko Okoński urodzony w 1987 roku autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego ostatnio na papierze Kija w dupie) Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu.

Spotkanie z autorami poprowadzi - Andrzej Jarczewski (1966) Z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.
blog comments powered by Disqus