4. Krakowski Festiwal Komiksu 2015

logo
Czas trwania: 13 marca 2015 - 15 marca 2015
Miejsce: Arteteka WBP, ul. Rajska 12, Kraków (wejście od ulicy Szujskiego)
Organizator: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe

Z wielka przyjemnością, wraz z Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym zapraszamy na 4. Krakowski Festiwal Komiksu.

Impreza tradycyjnie odbędzie się w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. W dniach 13-15 marca w Krakowie spotkają się fani historii obrazkowych oraz twórcy komiksów: rysownicy, scenarzyści, wydawcy, recenzenci i teoretycy tego medium. Wśród atrakcji znajdą się między innymi: spotkania z autorami, prelekcje poświęcone najróżniejszym okołokomiksowym zagadnieniom, projekcje filmów, wystawy, giełda komiksowa i wiele innych. Najmłodsi uczestnicy festiwalu mogą również liczyć na specjalne warsztaty.

Goście:

Autorem plakatu jest Uli Oesterle.

PROGRAM

13.03 PIĄTEK // 1 Piętro Arteteki WBP w Krakowie, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego)

19:30-20:00 Oficjalne otwarcie imprezy

Wernisaż wystawy Spirou

Wystawy Spirou oraz Fludie Glacial dostępne dla odwiedzających w godzinach działania Arteteki WBP w Krakowie // Cały Budynek

14.03 SOBOTA // Arteteka WBP w Krakowie, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego)

10:30-14:00 Simeon Genew - Superhero Live Painting // Parter

11:00-18:00 Strefa Targowa // 1 Piętro

14:00-19:00 Strefa autografów // 2 Piętro

15:30-16:00 Mini pokaz cosplay // 1 Piętro

18:30-20:00 Bitwa komiksowa // 1 Piętro

 

WARSZTATY KOMIKSOWE DLA DZIECI // 2 Piętro

 

10:00-11:30 Grupa I

prowadzenie: Michał Jankowski, Jędrzej Chojnacki

12:00-13:30 Grupa II

prowadzenie: Rafał Szłapa

 

PROJEKCJE FILMÓW // 2 Piętro

Wszystkie filmy są w wersji oryginalnej (francuskiej z napisami polskimi lub bezdialogowe), o ile nie opisano inaczej.

 

10:30-11:00 - Program filmów krótkometrażowych dla najmłodszych [3+]

11:30-12:00 - Program filmów krótkometrażowych dla najmłodszych [3+]

13:00-14:36 - Dzień Wron/Le jour des corneilles[8+]

15:00-16:24 - Opowieści nocy/Les contes de la nuit [7+]

16:24-16:44 - Film dokumentalny o Michelu Ocelot [film z angielskimi napisami]

17:00-18:16 - Obraz/Le tableau [7+]

18:16-19:16 - Program krótkometrażowych filmów kanadyjskich [16+]

 

SPOTKANIA AUTORSKIE // 1 Piętro

 

11:30-12:30 Spotkanie z Jakubem Sytym i Przemysławem Surmą

prowadzenie: Artur Wabik

12:30-13:30 Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem

prowadzenie: Rafał Kołsut

13:30-14:30 Spotkanie z Demem

prowadzenie: Jakub "Dem" Dębski

14:30-15:30 Spotkanie z Szawłem Płóciennikiem

prowadzenie: Rafał Kołsut

16:00-17:30 Spotkanie ze Stephenem Collinsem

prowadzenie: Artur Wabik

17:30-18:30 Spotkanie z Krzysztofem Gawronkiewiczem

prowadzenie: Artur Wabik

 

PRELEKCJE // 3 Piętro

 

13:30-14:30 New Universe - uniwersum Marvela zamiecione pod dywan

prelekcja Joachima Tumanowicza (Szafa z Komiksami)

14:30-15:30Przyszłość światów Thorgala

prelekcja Jakuba Sytego (Thorgalverse)

17:30-18:30 Niesamowita historia Marvel Comics - pierwsza połowa lat 60 XX wieku

prelekcja Jacka i Pawła Masłowskich (ATOM Comics)

 

14.03 SOBOTA // Goethe-Institut Krakau, Rynek Główny 20

 

15:00-18:00 Wystawy książek i plakatów (prezentowanych w ramach Spotkań z komiksem niemieckim)

Niemieckojęzyczna powieść graficzna / Deutschsprachige Graphic Novels

"To ostatni dzień reszty twojego życia – czytaj!" Najnowsze powieści graficzne z Niemiec / "Heute ist der letzte Tag vom Rest deines Lebens – Also lies!" Aktuelle Graphic Novels aus Deutschland

Zwiedzanie wystaw umożliwione dzięki uprzejmości Goethe-Institut Krakau.

 

15.03 NIEDZIELA // Arteteka WBP w Krakowie, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego)

 

10:30-15:00 Strefa Targowa // 1 Piętro

14:00-15:00 Strefa autografów // 2 Piętro

15:39-16:00 Oficjalne zamknięcie imprezy // 1 Piętro

 

WARSZTATY KOMIKSOWE DLA DZIECI // 2 Piętro

 

10:00-11:30 Grupa III

prowadzenie: Tomasz Samojlik

12:00-13:30 Grupa IV

prowadzenie: Rafał Szłapa

 

PROJEKCJE FILMÓW // 2 Piętro

(wszystkie filmy są w wersji oryginalnej francuskiej z napisami polskimi lub bezdialogowe, o ile nie opisano inaczej)

 

11:00-12:25 - Skarb Piratów/L'Île de black mór [7+]

14:00-15:40 - Kot Rabina/Le Chat du rabbin [7+]

 

SPOTKANIA AUTORSKIE // 1 Piętro

 

10:00-11:00 Spotkanie z Katarzyną Babis, Dominikiem Szcześniakiem i Danielem Grzeszkiewiczem

prowadzenie: Rafał Kołsut

11:00-12:00 Spotkanie z Sebastianem Skrobolem

prowadzenie: Simeon Genew

12:00-13:00 Spotkanie z Jackiem Świdzińskim

prowadzenie: Artur Wabik

13:00-14:30 Spotkanie z Ulim Oesterle

prowadzenie: Simeon Genew

14:30-15:30 Spotkanie z Marcinem Surmą i Arturem Wabikiem

prowadzenie: Maciej Gil

 

PRELEKCJE // 3 Piętro

 

11:00-12:00 Na początku był obrazek - mroczne narodziny narracji komiksowej

prelekcja Rafała Kołsuta (Uniwersytet Jagielloński)

12:00-13:00 Komiksowe praktyki podróżnicze na dwóch przykładach

prelekcja Macieja Maciejewskiego (Uniwersytet Jagielloński)

14:30-15:30 "Szpilki" w stogu siana, czyli poszukiwania skarbów PRL-owskiego komiksu prasowego

prelekcja Piotra Klonowskiego (Ha!art)

 

 

Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny!




blog comments powered by Disqus