Program Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi

Autor: Piotr Kasiński
27 września 2006

ŚRODA 4.10.2006

Cinema City Manufaktura - ul. Karskiego 5 / ul. Ogrodowa

"Komiksowy Maraton Filmowy"

  • 17.00 - "Fantastic Four"
  • 19.15 - "Batman - The Beginning"
  • 21.45 - "Constantine"

CZWARTEK 5.10.2006

Cinema City Manufaktura - ul. Karskiego 5 / ul. Ogrodowa

"Komiksowy Maraton Filmowy"

  • 10.30 - "Incredibles"
  • 12.45 - "Catwoman"
  • 14.45 - "X-men 3"
  • 16.45 - Superman Returns"
  • 19.30 - "V for Vendetta"
  • 22.00 - "Elektra"

PIĄTEK 6.10.2006

Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18

sala 304 - 3 piętro

  • 10.00 - Finał konkursu komiksowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych
  • 11.00 - Warsztaty plastyczne dla dzieci

Duże Kino - 1 piętro

  • 12.00 - Projekcja filmów animowanych dla dzieci

Galeria Stara - 3 piętro

  • 18.30 - Wernisaż wystawy konkursowej
  • 19.00 - Rozpoczęcie obrad jury konkursowego

Cafe Wolność - pl. Wolności 7

  • 20.00 - "Zostań bohaterem komiksu", czyli tworzony na żywo "Straszny komiks o miłości" w reżyserii Sylwii Resteckiej i Joanny Saneckiej, połączony z wernisażem prac Sylwii Resteckiej.

SOBOTA 7.10.2006

Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18

sale 6 i 7 - parter

  • 9.00 - otwarcie giełdy kolekcjonerskiej i wydawniczej (w sali nr 6 dodatkowo komiks session z nagrodami - prowadzenie Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki - o godz. 11.00, 13.00 i 16.00)

Duże Kino - 1 piętro

  • 10.00 - uroczyste otwarcie 17. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu
  • 11.00 - Łódź polsko-rosyjska - spotkanie z autorami komiksowego projektu "City Stories"
  • 12.00 - Tajfun powraca - spotkanie z Tadeuszem Raczkiewiczem i Filipem Wiśniowskim
  • 13.15 - Komiks w Austrii - spotkanie z austriackimi twórcami i wydawcami komiksów
  • 14.15 - Komisarz Żbik - spotkanie z Władysławem Krupką i Michałem "Śledziem" Śledzińskim
  • 15.30 - O zawiłościach tłumaczenia komiksów i prozy Neila Gaimana - spotkanie z Pauliną Breiter
  • 16.15 - "Rewolucyjne" zagadki - Mateusz Skutnik o swoich komiksach
  • 17.00 - Cisi wspólnicy Timofa - spotkanie z Jerzym Szyłakiem, Dominikiem Szcześniakiem, Rafałem Szłapą, Hubertem Ronkiem i Karolem Konwerskim
  • 18.00 - Ogłoszenie konkursu na kontynuację serii "Kajko i Kokosz" - Tomasz Kołodziejczak
  • 18.30 - Spotkanie z Maciejem Parowskim - prowadzenie Krzysztof Skrzypczyk
  • 19.30 - Uroczyste wręczenie nagród festiwalowych.

sala 313 - 3 piętro

  • 11.15 - Komiks historyczny - spotkanie z Witoldem Tkaczykiem i autorami komiksow z "Zin Zin Press"
  • 12.15 - Likwidator wiecznie żywy - spotkanie z Ryszardem Dąbrowskim
  • 13.00 - Komiks edukacyjny - spotkanie z Wojciechem Birkiem, Tobiaszem Piątkowskim, Mariuszem Zabdyrem, Arkadiuszem Klimkiem, Sławomirem Kiełbusem i Maciejem Mazurem
  • 14.00 - Od Grand Prix do albumu - spotkanie z Pawłem Zychem i wydawnictwem Taurus Media
  • 15.00 - Ursynowska Specgrupa od rozwałki - spotkanie z Łukaszem Mieszkowskim, Markiem Oleksickim i Michałem Myślińskim
  • 16.00 - Spotkanie z autorami wydawnictwa "Palet"
  • 16.45 - Mistrz Jerzy - spotkanie z Tomaszem Leśniakiem i Rafałem Skarżyckim
  • 17.45 - Komiks w kawałkach - spotkanie z autorami projektu "Pieces Book"
  • 18.30 - Świat Incala - krótki przewodnik - prowadzenie Wojciech Birek

sala 114 - 1 piętro

  • 15.30 - Editorial cartoon - warsztaty dla rysowników - prowadzenie Jurek Krzętowski i Jurek Wasiukiewicz - Jurek.pl

sala 304 - 3 piętro

  • 9.00 - turniej gier bitewnych Warhammer Fantasy Battle

sala 7 - parter (autografy)

  • 11.00 - autorzy komiksów edukacyjnych "Mandragory"
  • 12.00 - Tomasz Leśniak, Rafał Skarżycki, Łukasz Mieszkowski, Marek Oleksicki
  • 13.15 - Tadeusz Raczkiewicz, Filip Wiśniowski,
  • 14.30 - autorzy komiksów historyczny "ZIn Zin Press"
  • 15.30 - Władysław Krupka, Michał "Śledziu" Śledziński
  • 16.00 - autorzy projektu "City Stories"
  • 17.00 - Mateusz Skutnik, Ryszard Dąbrowski, Paweł Zych, Ireneusz Konior
  • 18.00 - autorzy komiksów "Timofa i Cichych Wspólników"

Galeria Nowa - 2 piętro

  • 11.30 - Wernisaże wystaw: Tadeusza Raczkiewicza oraz komiksu niemieckiego i belgijskiego

Kawiarnia - 1 piętro

  • 11.00 - Wernisaż wystawy Illustrateyourself

Manufaktura - ul. Karskiego 5 / ul. Ogrodowa

  • 21.00 - Wybory rysunkowej Miss Festiwalu + koncerty grup Łąki Łan i Sonic Trip (bilety 10 zł, osoby z festiwalowymi plakietkami wchodzą gratis) 

NIEDZIELA 8.10.2006

Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18

Duże Kino - 1 piętro

  • 11.00 - Niedziela z Cartoon Network: "Robotboy", Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą" i wiele innych! Konkursy z nagrodami!
  • 13.00 - "Kajko i Kokosz" w 3D - film krótkometrażowy
  • 13.30 - Przegląd filmów ze studia Tomasza Bagińskiego "Platige Image": "Katedra", "Sztuka spadania", "Moloch", "Wielka ucieczka", "Wiedźmin" (teaser) i "Arka" (trailer). Spotkanie z Damianem Nenowem - twórcą animacji, współpracownikiem "Platige Image"
  • 15.00 - Co dalej z Funky Kovalem? - spotkanie z Maciejem Parowskim, Bogusławem Polchem i Jackiem Rodkiem

sala 308 - 3 piętro

  • 11.00 - Bohaterowie komiksów i ich "rzeczywistość" - sympozjum komiksologiczne - prowadzenie Krzysztof Skrzypczyk

sala 114 - 3 piętro

  • 12.00 - Editorial cartoon - warsztaty dla rysowników - Jurek Krzętowski i Jurek Wasiukiewicz - Jurek.pl

sala 304 - 3 piętro

  • 9.00 - Turniej gier bitewnych Warhammer Fantasy Battle

Manufaktura - ul. Karskiego 5 / ul. Ogrodowa

  • 14.00 - Komiks na żywo - warsztaty plastyczne

Klub Jazzga - ul. Piotrkowska 17

  • 18.00 - Wernisaż wystawy Damiana Grudnia

FESTIWALOWE WYSTAWY

  • - "City Stories" - plenerowa wystawa polsko-rosyjskiego projektu komiksowego - ul. Piotrkowska 104
  • - Wystawa prac konkursowych - ŁDK, Galeria Stara - 3 piętro
  • - Wystawa komiksu niemieckiego - ŁDK, Galeria Nowa - 2 piętro
  • - Wystawa komiksu belgijskiego - ŁDK, Galeria Nowa - 2 piętro
  • - Wystawa prac Tadeusza Raczkiewicza - ŁDK, Galeria Nowa - 2 piętro
  • - Wystawa prac Sylwii Resteckiej - Cafe Wolność, pl. Wolności 7
  • - Wystawa prac Damiana Grudnia - klub Jazzga, ul. Piotrkowska 17
  • - Wystawa internetowej galerii Illustrateyourself - ŁDK, kawiarnia - 1 piętro
  • - Wystawa projektu "Pieces Book" - ŁDK, foyer Dużego Kina - 1 piętro
  • - Wystawa komiksu prasowego z lat 1900-1901 - ŁDK, foyer Dużego Kina - 1 pięro
  • - Wystawa prac z serii "Mistrzowie Komiksu" wydawnictwa Egmont - ŁDK, sala nr 6 - parter

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w powyższym programie.




blog comments powered by Disqus