50 lat z Tytusem

Autor: Piotr Kasiński, Tomasz Tomaszewski
5 września 2007

W tym roku przypada jubileusz 50-lecia komiksu Tytus, Romek i A'Tomek. Nikomu chyba nie trzeba tej serii przedstawiać. Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi pragną uczcić twórczość mistrza i nestora polskiego komiksu Henryka Chmielewskiego specjalną antologią rysunków i krótkich, jednostronicowych komiksów poświęconych tak osobie Papcia Chmiela, jak i stworzonych przez niego bohaterów.

W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich twórców, którym twórczość Papcia jest szczególnie bliska, o udział w niniejszym przedsięwzięciu. Prosimy o przygotowanie jednego rysunku lub jednoplanszówki komiksowej, wykonanych dowolną techniką graficzną i przesłanie do dnia 12 września 2007 roku:

  • na adres e-mail: festiwal@ldk.lodz.pl
  • lub pocztą tradycyjną na adres: Piotr Kasiński, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Praca powinna nawiązywać tematycznie do jubileuszu lub przedstawiać twórcze aspekty przygód bohaterów komiksów Papcia Chmiela. Prosimy również o ewentualne dołączenie do przesyłanych prac wspomnień związanych z lekturą "Tytusa". Publikacji będzie towarzyszyła wystawa.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tej pamiątkowej inicjatywie. Chcemy stworzyć specjalnie dla Papcia Chmiela szczególny dar pamięci i uznania środowiska komiksowego naszego kraju.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonania selekcji prac. Prosimy o telefoniczne bądź mailowe potwierdzenie gotowości wzięcia udziału w przygotowaniu antologii.

Tomasz Tomaszewski
Piotr Kasiński

festiwal@ldk.lodz.pl, tel. (42) 633 99 02, 601 945 518

blog comments powered by Disqus