Program XVIII Międzynarodowego Festiwalu Komiksu

Autor: Piotr Kasiński
25 września 2007

XVIII Międzynarodowy Festiwal Komiksu 2007

Kino Charlie

ul. Piotrkowska 203/205


2-11.10

Przegląd Filmów Animewanych: „Mój sąsiad Totoro” i „Spirited Away – w krainie bogów” (2-4.10), „Nausicaa z Doliny Wiatru” i „Ruchomy zamek Hauru”(5-7.10), „Laputa – podniebny zamek” i „Opowieści z Ziemiomorza” (9-11.10)

Kino Charlie

(impreza towarzysząca, biletowana)

PIĄTEK 5.10.2007

GODZINA

SPOTKANIE

SALA

ŁDK

ul. Traugutta 18


10.00

Prawa dziecka na komiksowo - finał konkursu komiksowego dla uczniów

304

11.00

Warsztaty plastyczne dla dzieci

304

12.00

Projekcja filmów animowanych dla dzieci

Duże Kino

18.30

Wernisaż wystawy konkursowej

Galeria Stara

19.00

Rozpoczęcie obrad jury konkursowego

Galeria Stara

Dekompresja

ul. Limanowskiego 200


20.00

Osiemnaste urodziny festiwalu + wybory rysunkowej Miss Festiwalu + koncerty C.K.O.D. i NOT

Dekompresja

Kino Charlie

ul. Piotrkowska 203/205


20.00

Przedpremierowy pokaz filmu „Persepolis”

Kino Charlie

(impreza towarzysząca, biletowana)

SOBOTA 6.10.2007

Textilimpex

ul. Traugutta 25


9.00

Otwarcie giełdy kolekcjonerskiej i wydawniczej

Textilimpex

Duże Kino

ŁDK, ul. Traugutta 18


10.00

Człowiek z blizną – spotkanie z Tomaszem Leśniakiem

Duże Kino

11.00

Łódź narysowana -spotkanie brytyjskimi i polskimi autorami antologii City Stories

Duże Kino

12.00

Marzi - spotkanie z Marzeną Sową i Sylvainem Savoia

Duże Kino

13.00

Gwiezdne dziecko - spotkanie z autorami „Thorgala” - Grzegorzem Rosińskim i Yves’em Sente

Duże Kino

15.00

Underground po szwedzku - spotkanie z Maxem Anderssonem

Duże Kino

16.00

Świat Troy - spotkanie z Jean-Louisem Mourierem

Duże Kino

17.00

Detektyw mroku - spotkanie z autorami Dylana Doga - Maurizio di Vincenzo i Marco Soldi oraz Giuseppe Barbati z Tomatofarm.

Duże Kino

18.00

O komiksie historycznie - spotkania z Adamem Ruskiem

Duże Kino

19.00

Uroczyste wręczenie nagród MFK

Duże Kino

Sala 221



10.00

Turek z gangsterami - spotkanie z Markiem Turkiem, Gierkiem, Papugą i Nowackim

sala 221

10.45

Rzeczywistość społeczna
w komiksie czeskim – prelekcja Michała Słomki z „Centrali” - Central
Europe Comics Art.

sala 221

11.30

Komiksowe podroby - spotkanie z autorami „Człowieka Parówki”

sala 221

12.15

Wieści z Domu Żałoby - spotkanie z Rudowskim i Stefańcem

sala 221

13.15

Czas na debiut - spotkanie z Łukaszem Ryłko oraz Kulturą Gniewu

sala 221

14.00

Rzecz o antologiach - spotkanie z Jerzym Szyłakiem i Bartkiem Kurcem

sala 221

15.00

Post-PRODUKT-cja – spotkanie ze Śledziem i KRLem

sala 221

16.00

Komiks prosto z Rosji - spotkanie z Konstantinem Komardinem

sala 221

17.00

Filozofia w dymkach – spotkanie z autorami „Pana Blakiego” - Karolem Konwerskim i Mateuszem Skutnikiem

sala 221

18.00

Alois Nebel - spotkanie z Jaroslavem Rudiśem i Jaromirem 99

sala 221

Sala 6



10.00

The Witcher - Game Zone CD Project & Valkiria – Zagraj w „Wiedźmina” przed premierą! Poznaj inne gry CD Projekt!

sala 6

10.00

Non stop pokazy animacji Tomasza Bagińskiego z gry „Wiedźmin oraz prezentacje gier CD Projekt

sala 6

15.00

Gra „Wiedźmin” tuż przed światową premierą – prezentacja Michała Madeja z CD Projekt

sala 6

Sala 7



10.00

Wolne granie w gry planszowe i karciane, nauka malowania figurek, nauka gry w WFB i inne atrakcje

sala 7

12.00

Krótka historia gier planszowych

sala 7

12.30

Nie samymi planszówkami żyje fantasta, czyli o innych grach, a szczególnie o RPG

sala 7

13.00

Wolne granie w gry planszowe i karciane, nauka malowania figurek, nauka gry w WFB i inne atrakcje

sala 7

16.00

Festiwal Komiksu to też konwent? - słów parę o środowisku fanów komiksu, fantastyki i nie tylko.

sala 7

16.30

Polcon 2009 w Łodzi - najważniejsza impreza fantastyczna kraju

sala 7

17.00

Mroczna oblicza Batmanii

sala 7

18.00

Wolne granie w gry planszowe i karciane

sala 7

Przed ŁDK



10.00

Miasteczko wikingów

przed ŁDK

Galeria Nowa



12.40

Wernisaż wystawy Grzegorza Rosińskiego

Galeria Nowa

Sala 304

Autografy:


11.00

Autorzy z wydawnictwa Timof i Cisi Wspólnicy

sala 304

12.00

Autorzy projektu City Stories

sala 304

13.00

Marzena Sowa + Sylvain Savoia + Tomasz Leśniak

sala 304

13.00

Śledziu + KRL

sala 304

13.00

Autorzy Zin Zin Press

sala 304

14.00

Maurizio di Vincenzo + Marco Soldi + Giuseppe Barbati

sala 304

16.00

Max Andersson

sala 304

16.00

Autorzy Kultury Gniewu

sala 304

17.00

Jean-Louis Mourier

sala 304

17.00

Jaroslav Rudiś + Jaromir 99 + Konstantin Komardin

sala 304

18.00

Mateusz Skutnik + Karol Konwerski

sala 304

Sala 313

Autografy:


16.00

Grzegorz Rosiński + Yves Sente

sala 313

Fanaberia

ul. Moniuszki 4a


21.00

30. urodziny Thorgala

Klub Fanaberia

Kino Charlie

ul. Piotrkowska 203/205


20.00

Przedpremierowy pokaz filmu „Persepolis”

Kino Charlie

(impreza towarzysząca, biletowana)

NIEDZIELA 7.10.2007

Textilimpex

ul. Traugutta 25


9.00

Otwarcie giełdy kolekcjonerskiej i wydawniczej

Textilimpex,

ul. Traugutta 25

Sala 313

ŁDK, ul. Traugutta 18


11.00

Sympozjum Komiksologiczne - "Komiks polski - mistrzowie i ich dzieła"

sala 313

14.00

Papcio Chmiel - autografy

sala 313

Duże Kino



10.00

Jak pracuje Le Lombard - spotkanie z Yvesem Sente

Duże Kino

11.00

Spotkanie z Aleksandrą Spanowicz

Duże Kino

12.00

50. urodziny Tytusa, Romka i A’Tomka - spotkanie z Papciem Chmielem

Duże Kino

14.00

Komiksy z Atroposu – spotkanie z Michałem Gałkiem, Mariuszem Zabdyrem i Marcinem Nowakowskim

Duże Kino

15.00

Rynek komiksowy we Włoszech – spotkanie z Tommaso D'Alessandro

Duże Kino

16.00

Komiksy frywolne – spotkanie z belgijskim rysownikiem Dany

Duże Kino

Sala 221



10.30

Komiks historyczny

sala 221

11.15

Kończą się marzenia, zaczyna się ból kręgosłupa – czyli jak napisać scenariusz (na podstawie BiOCOSMOSiS) - warsztaty

sala 221

12.15

Likwidator w dolinie - spotkanie z Ryszardem Dąbrowskim

sala 221

13.15

Panel wydawców – Timof i Cisi Wspólnicy + Hans Lijklema z Ladida Books + Mandragora

sala 221

14.15

Spotkanie z redakcją [fo:pa] i Jerzym Szyłakiem

sala 221

Sala 308



9.00

Blok mangowy:

- Najlepsze teledyski AMV (50 min.),
- Konkurs dla dzieci - pokoloruj swoją mangę (30 min.),
- Śmieszne i Japońskie - ciekawostki rodem z Japonii (50 min.),
- Konkurs Gryzdunkowy - konkurs niespodzianka, w którym nie trzeba umieć dobrze rysować (50 min.),
- Imageboardy - co to jest? (prelekcja dla dojrzałego odbiorcy)
- Dyskusja na temat piractwa w Polsce - dotyczy japońskiej animacji i japońskiego komiksu (50 min.) 
- Grupowy Konkurs Budowania Mechów (1 h 40 min.)

sala 308

Sala 304



10.30

Warsztaty z Jean-Louisem Mourierem

sala 304

12.00

Warsztaty z Włochami

sala 304

13.30

Warsztaty z Grzegorzem Rosińskim

sala 304

Przed ŁDK



10.00

Wyspy Nonsensu, czyli malowanie Tytusa w plenerze

przed ŁDK

Sala 6



10.00

The Witcher - Game Zone CD Project & Valkiria

sala 6

Sala 7



10.00

Turniej Warhammer Fantasy Battle

sala 7

Kino Kameralne



11.00

The Best of ReAnimacja – przegląd animacji łódzkiego festiwalu

Kino Kameralne

12.30

Pokaz filmu o powstawaniu super produkcji „300” (angielski)

Kino Kameralne

13.00

The Best of ReAnimacja – przegląd animacji łódzkiego festiwalu

Kino Kameralne

Kino Charlie

ul. Piotrkowska 203/205


20.00

Przedpremierowy pokaz filmu „Persepolis”

Kino Charlie

(impreza towarzysząca, biletowana)

Program może ulec zmianie.




blog comments powered by Disqus