Program XV Międzynarodowego Festiwalu Komiksu "Komiks 2004"


PIĄTEK 15.10.2004

sala 304 – 3 piętro
10.00 - Finał konkursu komiksowego dla uczniów szkół podstawowych
11.00 - Warsztaty plastyczne prowadzone przez Tomasza Leśniaka i Rafała Skarżyckiego
13.00 - Finał konkursu komiksowego dla gimnazjalistów i licealistów

sala 313 – 3 piętro
12.15
- Spotkanie nauczycieli z przedstawicielami policji, Urzędu Miasta Łodzi, straży pożarnej i organizatorów MFK

Duże Kino – 1 piętro
12.00
- Projekcja filmów animowanych dla dzieci
20.00 – Wieczór z “Monolithem”: przedpremierowa projekcja filmu Enki Bilala Immortal. Kobieta pułapka oraz nagrodzonego Oscarem filmu Spirited Away (seans biletowany)

Kawiarnia – 1 piętro
18.00
- Wernisaż wystaw: Jacka Frąsia, laureatów Grand Prix MFK oraz projektu muzeum komiksu

Galeria - 3 piętro
18.30
- Wernisaż wystawy konkursowej MFK
19.00 - Rozpoczęcie obrad jury konkursowego

Foyer Kina Kameralnego – 2 piętro
17.30
- Wernisaż wystawy grafik Grzegorza Stuglika

SOBOTA 16.10.2004

sale 6 i 7 - parter
9.00
- Otwarcie giełdy kolekcjonerskiej i wydawniczej

Duże kino – 1 piętro
10.00
- Uroczyste otwarcie festiwalu oraz wręczenie nagrody im. Papcia Chmiela
11.15 – Spotkanie z autorami antologii wydawnictwa Egmont Człowiek w probówce. Komiks, etyka, medycyna (prowadzenie Karol Konwerski i Sławomir Kuśmicki)
12.00 – Wieczna wojna czy wieczna wolność – spotkanie z Marvano (prowadzenie Witold Tkaczyk)
13.00 – Usagi Yojimbo – spotkanie ze Stanem Sakai + komiks session (prowadzenie Kamil Śmiałkowski)
14.15 - 10-lecie Jeża Jerzego – spotkanie z Tomaszem Leśniakiem i Rafałem Skarżyckim + komiks session (prowadzenie Karol Konwerski i Sławomir Kuśmicki)
15.00 - Cool Kids Of Komiks – spotkanie z autorami Kultury Gniewu: Jackiem Frąsiem i Krzysztofem Ostrowskim (prowadzenie Szymon Holcman)
15.45 - Spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem oraz autorami wydawnictwa Egmont: Mateuszem Skutnikiem i Karolem Kalinowskim (prowadzenie Jarosław Machała)
16.30 – Komiks na horyzoncie - spotkanie z twórcami wystawy francusko-szwajcarsko-polskiej (prowadzenie Wojciech Birek)
17.15 – Spotkanie z autorami wydawnictwa Zin Zin Press: Filipem Myszkowskim, Krzysztofem Gawronkiewiczem i Krystianem Rosińskim (prowadzenie Karol Konwerski i Sławomir Kuśmicki)
18.00 - Liga Mistrzów: Szarlota Pawel, Tadeusz Baranowski, Bohdan Butenko, Bogusław Polch (prowadzenie Paweł Zdanowski)
19.00 – Uroczyste wręczenie nagród konkursowych MFK , nagród K’04 oraz aukcja prac komiksowych, m.in. Stana Sakai

Sala 221 – 2 piętro
14.30
– Spotkanie z Ireneuszem Kiniorem, polskim rysownikiem tworzącym w Belgii (prowadzenie Witold Tkaczyk)
15.30 – "Jaki jest czeski komiks?" – spotkanie z czeskimi twórcami komiksów (prowadzenie Marek Turek)
16.15 - Spotkanie z twórcami komiksów z Rosji (prowadzenie Tomasz Marciniak)
17.00 - Spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim, twórcą Popmana i wydawcą "Areny Komiks" (prowadzenie Jarosław Machała)
17.30 - Spotkanie z Matei Branea – twórcą komiksów z Rumunii (prowadzenie Marek Turek)
18.00 - Spotkanie z twórcami wystawy “Komiks na ścianach”

Sala 114 – 1 piętro (autografy)
14.30
- Marvano
16.30Stan Sakai

Sala 7 – parter (autografy)

10.30Janusz Ordon, Rafał Urbański, Piotr Kowalski, Przemek Truściński
11.30 - Robert Adler, Tobiasz Piątkowski
12.30 - autorzy antologii Człowiek w probówce. Komiks, etyka, medycyna 
13.30 - Mateusz Skutnik, Karol Kalinowski, Tomasz Tomaszewski
14.30Tomasz Leśniak, Rafał Skarżycki
16.30 - Jacek Frąś, Krzysztof Ostrowski
17.15Szarlota Pawel, Tadeusz Baranowski, Bohdan Butenko, Bogusław Polch
18.00Filip Myszkowski, Krzysztof Gawronkiewicz, Krystian Rosiński

Galeria - 2 piętro
11.00
- Wernisaż wystawy francusko-szwajcarskiej-polskiej “Komiks na horyzoncie”

Galeria FF
11.30
- Wernisaż wystawy “Komiks na ścianach”

Kino Kameralne – 2 piętro
14.30
- Projekcje filmów, spotkanie z prof. Sławomirem Iwańskim i dr. Krzysztofem Rynkiewiczem oraz studentami animacji wydziału operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi

Kino Charlie – ul. Piotrkowska 203/205
Animacja rosyjska dla dzieci
11.30 - POKAZ I (60 min)
- Konik Garbusek
12.40 - POKAZ II (94 min)
- Wilk i zając, 35 min.
- Wasylisa Pięknolica, 18 min.
- Mój zielony krokodyl, 12 min.
- Kiwaczek, 10 min.
- Kubuś Puchatek i pszczoły, 10 min.
- Jak Kozacy gotowali krupnik, 10 min.
14.15 - POKAZ III (60 min)
- Dzikie łabędzie
15.20 - POKAZ IV (88 min)
- Kubuś Puchatek i pszczoły, Kubuś Puchatek idzie w gości, Kubuś Puchatek i jego troski, 39 min.
- Krokodyl Gienia, Kiwaczek, Kiwaczek idzie do szkoły, 48 min.

Klub Fanaberia – ul. Moniuszki 4a
20.15
- Wybory “Rysunkowej Miss Festiwalu”

NIEDZIELA 17.10.2004

sale 6 i 7 - parter
9.00
- Otwarcie giełdy kolekcjonerskiej i wydawniczej

Duże Kino – 1 piętro
10.00
- Cartoon Day: dzień z Cartoon Network - część konkursowa
12.15 - Kajko i Kokosz – animacja 3D- Virtual Magic
13.00 – Cartoon Day: projekcje kreskówek Cartoon Network
- Duel Masters – premiera – 22 min.
- Samuraj Jack Trilogy oraz Laboratorium Dextera – 85 min.
- Scooby Doo – nowa seria – 21 min.
- zestaw różnych kreskówek (Flinstonowie, Kryptonim: Klan Na Drzewie, Atomówki, Tom i Jerry, Laboratorium Dextera) – 60 min.
17.00 – Wieczór z “Monolithem”: przedpremierowa projekcja filmu Enki Bilala Immortal. Kobieta pułapka oraz nagrodzonego Oscarem filmu Spirited Away (seans biletowany)

sala 221 – 2 piętro
10.30
- Spotkanie z redakcją pisma “Kaczor Donald” oraz Tomaszem Kołodziejczakiem, autorem książki o rycerzu Darlanie
11.15 - Spotkanie z redakcja pisma “Witch”
12.00 - Spotkanie z Tomaszem Leśniakiem i Rafałem Skarżyckim, autorami serii Tymek i Mistrz
13.00 - Spotkanie z rysownikiem i satyrykiem Henrykiem Sawką

sala 313 – 3 piętro
11.00
- Sympozjum komiksologiczne (prowadzenie Krzysztof Skrzypczyk)
13.30 - Warsztaty scenariuszowe (prowadzenie Rafał Skarżycki)

sala 304 – 3 piętro
11.30
- Warsztaty komiksowe ze Stanem Sakai
12.45 - Warsztaty komiksowe z Marvano

Foyer Dużego Kina – 1 piętro
12.45
- Wernisaż wystawy Henryka Sawki

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu KOMIKS 2004 zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.




blog comments powered by Disqus