Program XVI Międzynarodowego Festiwalu Komiksu


PIĄTEK 07.10.2005

sala 304 – 3 piętro

  • 10.00 - Finał konkursu komiksowego dla uczniów szkół podstawowych
  • 11.00 - Warsztaty plastyczne dla dzieci – prowadzenie Tomasz Kołodziejczak

Duże Kino – 1 piętro

  • 12.00 - Projekcja filmów animowanych dla dzieci

Galeria Stara - 3 piętro

  • 18.30 - Wernisaż wystawy konkursowej MFK
  • 19.00 - Rozpoczęcie obrad jury konkursowego

Klub Logo – ul. Piotrkowska 52

  • 21.00 – wernisaż wystawy Fila i Termosa
  • 22.00 – konkursy rysunkowe z nagrodami, didżeje grają house i electro

SOBOTA 08.10.2005

sale 6 i 7 - parter

  • 9.00 - Otwarcie giełdy kolekcjonerskiej i wydawniczej
  • (w sali nr 6 dodatkowo Asterixowe komiks session z nagrodami!)

Duże kino – 1 piętro

  • 10.00 - Uroczyste otwarcie festiwalu oraz wręczenie nagrody im. Papcia Chmiela
  • 11.00 – Gianluca Panniello i Elisabetta Melaranci, czyli „W.i.t.c.h.” po włosku – prowadzenie Tomasz Kołodziejczak
  • 12.00 – Spotkanie z Krzysztofem Gawronkiewiczem i Grzegorzem Januszem – prowadzenie Szymon Holcman
  • 13.00 – Papa Smerf i inni - spotkanie z belgijskim scenarzystą Yvanem Delporte + komiks session – prowadzenie Anna Cyrson
  • 14.15 - Ależ wodzu, co wódz... - spotkanie z Tadeuszem Baranowskim + komiks session – prowadzenie Witold Tkaczyk
  • 15.00 – Gilles Lepore, czyli szwajcarska awangarda – prowadzenie Wojciech Birek
  • 16.00 – Stanisław w Łodzi - spotkanie z Markiem Raczkowskim – prowadzenie Piotr Grobliński
  • 16.45 – Gdzie podział się Tajfun? - spotkanie z Tadeuszem Raczkiewiczem – prowadzenie Bartosz Kurc
  • 17.45 – Spotkanie z Michałem „Śledziem” Śledzińskim – prowadzenie Szymon Holcman
  • 18.30 – Spotkanie z Krzysztofem Teodorem Toeplitzem – prowadzenie Bartosz Kurc
  • 19.30 – Uroczyste wręczenie nagród konkursowych MFK oraz nagród K’05

Sala 221 – 2 piętro

  • 11.00 – „The Witcher” – spotkanie z twórcami gry komputerowej - prowadzenie Przemysław Truściński
  • 12.30 – spotkanie z twórcami magazynu „Chichot” – prowadzenie Kamil Śmiałkowski
  • 13.15 – Ursynowska Specgrupa od Rozwałki – spotkanie z Markiem Oleksickim, Łukaszem Mieszkowskim i Michałem Myślińskim – prowadzenie Marek Turek
  • 14.15 – komiks edukacyjny „Strażnicy orlego pióra” – spotkanie ze Sławkiem Kiełbusem i Arkadiuszem Klimkiem – prowadzenie Wojciech Birek
  • 15.00 – Bycze komiksy - spotkanie z wydawnictwem Taurus Media – prowadzenie Jarek Obważanek
  • 15.45 – spotkanie z Filem i Termosem – prowadzenie Marek Turek
  • 16.30 – Tribute to Likwidator - spotkanie z Ryszardem Dąbrowskiem – prowadzenie Witold Tkaczyk
  • 17.15 – „Odmieniec” - spotkanie z Markiem Oleksickim i Mariuszem Gradowskim oraz wydawnictwem Mandragora – prowadzenie Jarek Obważanek
  • 18.00 - Spotkanie z twórcami komiksu „Solidarnośc – 25 lat” – prowadzenie Maciej Jasiński
  • 18.40 – Spotkanie z autorami antologii „Epizody Powstania Warszawskiego” – prowadzenie Sławomir Bielicki

sala 313 – 3 piętro

  • 16.00 - Warsztaty scenariuszowe z Yvanem Delporte

Sala 114 – 1 piętro (autografy)

  • 12.00 - Gianluca Panniello i Elisabetta Melaranci
  • 14.30 – Yvan Delporte

Sala 7 – parter (autografy)

  • 11.30 – Marek Oleksicki, Mariusz Gradowski, Łukasz Mieszkowski
  • 12.30 – Fil i Termos, Joanna Karpowicz
  • 13.30 – Krzysztof Gawronkiewicz, Grzegorz Janusz, Tadeusz Baranowski
  • 14.30 – autorzy antologii „Solidarność – 25 lat”
  • 15.15 – Tadeusz Raczkiewicz, Ryszard Dąbrowski
  • 16.30 – Śledziu, Mateusz Skutnik
  • 17.15 – Marek Raczkowski
  • 18.00 – Rafał Skarżycki, Tomek Leśniak, Karol KRL Kalinowski

Kawiarnia – 1 piętro

  • 15.50 - Wernisaż wystawy Marka Raczkowskiego

Galeria Nowa – 2 piętro

  • 10.45 - Wernisaż wystaw komiksowych ze Szwajcarii, Francji i Rosji

Klub Fanaberya – ul. Moniuszki 4a

  • 20.15 - Wybory „Rysunkowej Miss Festiwalu”

NIEDZIELA 09.10.2005

sale 6 i 7 - parter

  • 9.00 - Otwarcie giełdy kolekcjonerskiej i wydawniczej

Duże Kino – 1 piętro

  • 10.00 – „Kajko i Kokosz” niemal gotów! – prezentacja filmu 3D.

sala 313 – 3 piętro

  • 11.00 - Komiks w dobie postmodernizmu - Sympozjum komiksologiczne - prowadzenie Krzysztof Skrzypczyk

sala 304 – 3 piętro

  • 11.30 - Warsztaty komiksowe - Yvan Delporte
  • 12.45 - Warsztaty komiksowe – Gilles Lepore
  • 14.30 - Turniej gier bitewnych Warhammer Fantasy Battle i Warhammer 40k

Centrum Handlowe „M1”

  • 15.00 – jubileusz Asterixa – konkurs na najlepsze przebranie za postać z komiksu (kategorie: indywidualnie i rodzinnie), konkursy rysunkowe, nagrody ufundowane przez M1 i Wydawnictwo Egmont

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie.




blog comments powered by Disqus