"Bulles Jazz Blues" - wystawa komiksu belgijskiego

Czas trwania: 5 marca 2010 - 5 kwietnia 2010
Miejsce: Galeria Spokojna przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Spokojna 15.
Strona oficjalna: http://www.spokojna.com

Wystawa Bulles Jazz Blues poświęcona belgijskiej sztuce komiksowej zostanie otwarta o godz. 18:00, 5 marca 2010 r. w Galerii Spokojna na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ul. Spokojna 15. Organizatorami wystawy są Zenon Kowal, delegat rządów Walonii i Brukselii w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych oraz Cafe Spokojna.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace znanych belgijskich twórców komiksów, takich jak Greg, Franquin, Peyo i Yvan Delporte, Valles i Van Hamme, Maurice Tilieux, Cossu, Stuf i Janry, Warnauts, Laverdure, Streng i Laloux, Eddy Paape i O. Joly, Warn's, Renaud i Dufaux, Varnauts i Raives, Bodard i Streng. Tematem prezentowanych prac będą sposoby prezentowania muzyki w komiksie.

W trakcie wernisażu wystawy 5 marca br. w Cafe Spokojna odbędzie spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem, który odpowie na pytanie « Czy komiks jest ósmą sztuką ». Rozmowę poprowadzą Czesław Apiecionek oraz Rafał Sławoń.

Cafe Spokojna

Cafe Spokojna zajmuje skrzydło zabytkowego XIX-wiecznego budynku położonego pomiędzy Cmentarzem Powązkowskim i Cmentarzem Żydowskim przy ul. Spokojnej 15, przy Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. To jedno z niewielu miejsc w Warszawie, w których można poczytać komiksy, pijąc kawę, jedząc pyszne ciastka lub makaron i zupę. Cafe Spokojna jest współwydawcą nowego, komiksowego przewodnika po Warszawie, który będzie miał premierę w kwietniu tego roku.
blog comments powered by Disqus