Świat "Tytusa, Romka i A'Tomka" Papcia Chmiela

logo
Czas trwania: 6 stycznia 2018 - 25 marca 2018
Miejsce: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184, 53-235 Wrocław
Strona oficjalna: https://www.facebook.com/events/410979222665381/
Organizator: Ośrodek "Pamięć i Przyszłość", ul. Grabiszyńska 184, 53-235 Wrocław

Takiej wystawy komiksu do tej pory nie było! Świat „Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela od stycznia w Centrum Historii Zajezdnia.

Dla tysięcy fanów będzie to powrót do krainy dzieciństwa. Od 6 stycznia 2018 roku w Centrum Historii Zajezdnia zagości wystawa, która będzie hołdem złożonym Henrykowi Jerzemu Chmielewskiemu oraz ucieleśnieniem marzeń fanów, którzy dzięki niej będą mogli przenieść się w komiksowy świat swoich ulubionych bohaterów.

Papcio Chmiel jest autorem kojarzonym przez wszystkie bez wyjątku pokolenia. Jego bohaterowie: Tytus, Romek i A’Tomek są rozpoznawalni zarówno przez emerytów jak i przedszkolaków.

Dla gości Centrum Historii Zajezdnia, wejście na wystawę będzie niczym powrót do krainy dzieciństwa. Wszystko dzięki wizualizacjom wiernym komiksowi w wymiarze 1:1. Znajdą się tu atrakcje dla młodszych i starszych. Wśród nich m.in. szukanie ukrytych liter tworzących hasło, układanie swojej wersji dialogu między postaciami, podróż do wnętrza Ziemi, duża dawka informacji na temat komiksu, a przede wszystkim sporo humoru poprzez ukazanie najciekawszych plansz z serii o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka.

Ideą główną ekspozycji będzie świat fantastycznych pojazdów profesora Talenta i jego Instytut Wszechzbytków, gdzie pojazdy te powstają. Wśród nich m.in. mechaniczny koń Rozalia, wannolot oraz spektakularny wkrętacz, do którego nie tylko można będzie wsiąść i poczuć się jak pilot, ale i uczestniczyć w podróży do wnętrza Ziemi.

Organizatorem wystawy Świat „Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela – Instytut Wszechzbytków profesora Talenta jest Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”.

*  *  *

Ekspozycja dostępna dla publiczności od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Zajezdni.

WSTĘP WOLNY!
blog comments powered by Disqus