Polski Wybór 2010

Czas trwania: 13 lutego 2010 - 28 lutego 2010
Miejsce: Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie (ul. Mikołajska 2, sala 17 na drugim piętrze) oraz Instytut Francuski (ul. Stolarska 15).
Strona oficjalna: http://www.cracovie.org.pl

Sebastien Chrisostome13 lutego o godz. 12:00 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie (ul. Mikołajska 2, sala 17 na drugim piętrze) odbędzie się premiera komiksu Pod prąd Sebastiena Chrisostome oraz spotkanie z autorem. Komiks został nagrodzony przez Instytut Francuski w Krakowie "Nagrodą dla najlepszego francuskojęzycznego komiksu festiwalu w Angouleme: polski wybór".

Spotkanie poprowadzi Adam Gawęda.

Wstęp wolny - po spotkaniu autor będzie podpisywał swoją książkę.

Równocześnie ogłoszony zostanie laureat nagrody Angouleme 2010 - polski wybór.

W bieżącym roku do nagrody zostały nominowane:

  • Tea Party, Nancy Pena (la Boîte a bulles),
  • Manioka, Nicolas "NkodeM" Grand (Casterman),
  • L'Homme-Bonsai, Fred Bernard (Delcourt),
  • Le réveil de Zelphire, Karim Friha (Gallimard),
  • Billy Brouillard - 1 - Le don de trouble vue, Guillaume Blanco (Soleil Prod)

*  *  *

UN SIECLE DE BD FRANCOPHONE - STULECIE FRANKOFOŃSKIEGO KOMIKSU

Wystawa 35 plansz przygotowanych na podstawie oryginalnych rysunków z Cité internationale de la bande dessinée et de l'image (Międzynarodowego Centrum Komiksu i Obrazu), ukazujących poszczególne etapy rozwoju sztuki, która zdobywa coraz większe uznanie. Od Carana d'Ache'a do Nicolasa de Crécy'ego, ponad 100 lat twórczości francuskich i belgijskich rysowników.

Miejsce: Instytut Francuski w Krakowie, ul. Stolarska 15, wstęp wolny

Miasto Angouleme rokrocznie gości w styczniu jeden z najważniejszych festiwali komiksów na świecie. Pięć albumów wybranych w selekcji Grand Prix Festiwalu zostało przekazanych polskiemu jury, złożonemu z licealistów z 10 liceów dwójęzycznych w kraju, by po raz 9 wybrać laureata "Nagrody Angouleme 2010: polski wybór". Nazwisko laureata zostanie ogłoszone podczas spotkania z ubiegłorocznym laureatem: Sébastien Chrisostome, pisarzem pochodzącym z Québecu, autorem komiksu Pod prąd (Nage libre). Autor, podczas spotkania z polskimi czytelnikami, przedstawi polskie tumaczenie albumu, przygotowane przez wydawnictwo Post.Podyskutuj o tym festiwalu na forum!


blog comments powered by Disqus