"Rycerz Jutrzenki". Wystawa twórczości Rafała Tomczaka "Otoczaka"

Czas trwania: 28 lutego 2014 - 5 kwietnia 2014
Miejsce: Jelenia Góra, Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Długa 1.
Strona oficjalna: http://www.galeria-bwa.karkonosze.com
Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze

Wernisaż: 28 lutego (piątek), o godz. 17:00.

Rafał Tomczak (ur. 1977 r.), artysta podpisujący się pseudonimami Tomazs i Otoczak; rysownik komiksów, grafik, fotograf, twórca wideo. Absolwent jeleniogórskiego Liceum Plastycznego, studiował w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej na WSP w Zielonej Górze oraz na WSP w Częstochowie. Członek TYNK Gruppe (wraz z m.in. Przemysławem Mateckim i Olafem Ciszakiem). Współtwórca zespołu Płetwonurki Szczurki grającego muzykę eksperymentalną (aktualny skład zespołu: Rafał Tomczak Otoczak, Radosław Elwis Boruszak i Grażyna Wikra Wikierska). Twórca/wydawca kilkudziesięciu art-zinów (komiks, rysunek, poezja, fotografia), m.in. "Czarnego padołu" (siedem numerów) i "Białej brwi". Twórca wydawanej od 2005 roku serii komiksów pt. Bi Bułka (jak dotąd ukazały się trzy albumy).
Wieloletni współpracownik magazynu komiksów "Ziniol". Publikował m.in. w "AQQ", "Maci Pariadce", "Maszinie" oraz w "Ricie Baum".

Na wystawie zostanie zaprezentowany wybór z twórczości komiksowo-rysunkowej Tomczaka "Otoczaka", jego art-ziny oraz klipy wideo przygotowane do muzyki zespołu Płetwonurki Szczurki.

Kurator wystawy: Piotr Machłajewski.

   

   
blog comments powered by Disqus