Stalowa Wola - Miasto Komiksów 2013

patronat gildii logo
Czas trwania: 26 lipca 2013 - 4 sierpnia 2013
Miejsce: Stalowa Wola,
Strona oficjalna: http://www.miasto-komiksow.pl
Organizator: Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

V edycja konkursu na komiks w ramach projektu "Stalowa Wola- Miasto Komiksów".

Już po raz V zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie się na najlepszy komiks. Mogą wziąć w nim udział rysownicy-amatorzy, w wieku 16-26 lat. Ich zadaniem będzie stworzenie dowolną techniką trzech plansz z komiksem o fabule związanej z konkretnym miejscem lub obiektem. Temat przewodni dla tegorocznych prac konkursowych to inspiracje autentycznymi wierzeniami ludowymi i tradycyjnymi, regionalnymi legendami, związanymi z rodzinną miejscowością. Z nadesłanych prac jury wybierze 15 najlepszych komiksów, a ich autorzy zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach komiksowych w Stalowej Woli. Na najlepszych czekają nagrody finansowe: 3.000 zł. za zajęcie I miejsca oraz trzy wyróżnienia o wartości 500 zł. każde.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.miasto-komiksow.pl w zakładce "Konkurs".

Tematyka tegorocznej odsłony "Miasta Komiksów" stanowi logiczne dopełnienie zagadnień eksplorowanych w ramach wcześniejszych edycji projektu, a więc kwestii dotyczących przestrzeni urbanistycznej (I edycja), środowiska naturalnego (II edycja), a także historycznego (III edycja) i społecznego kontekstu przemian (IV edycja), jakim podlega miejska tkanka. Piąta edycja przedsięwzięcia, kontynuująca wątki związane z lokalną tożsamością, zogniskowana jest wokół przestrzeni symbolicznej, wytworzonej jako efekt wielowiekowej (a obecnie ginącej) tradycji.

"Stalowa Wola-Miasto Komiksów" to projekt, który od 5 lat w artystyczny sposób wydobywa na światło dzienne koloryt Stalowej Woli. Ożywia przestrzeń publiczną za pomocą komiksów i niezwykłych historii, inspirowanych miejską codziennością, zwykłymi miejscami, które mieszkańcy znają ze spacerów, z przemierzanej drogi z domu do pracy, szkoły, znajomych. Wszelkie działania artystyczne, realizowane w ramach niniejszego projektu, wychodzą poza mury instytucji kultury, dzięki czemu każdy mieszkaniec może "potknąć się" o sztukę, w tym przypadku sztukę komiksową i się nią zaciekawić.

Organizatorzy

Termin naboru prac - 3 lipca 2013 r.
Ogłoszenie wyników - 8 lipca 2013 r.
Warsztaty: 26 lipca - 4 sierpnia 2013 r.blog comments powered by Disqus