Pełna lista zgłoszonych do Złotych Kurczaków za rok 2017

Autor: CD Jack
16 stycznia 2018

Organizatorzy jubileuszowej, piątej edycji festiwalu komiksu niezależnego Złote Kurczaki, który w tym roku został połączony ze SzlamFestem, ogłosili pełną listę zgłoszonych do Nagrody niezależnych publikacji z ubiegłego roku. Z tej listy zostanie wyłonione przez niezależne jury po pięć tytułów w każdej z kategorii, które będą się ubiegać o zwycięstwo. Podobnie jak w latach ubiegłych nagrodzony zostanie najlepszy zin, najlepszy komiks, najlepszy scenarzysta, najlepszy rysownik i najlepsza okładka.

Kategoria

 

 

scenariusz

rysunek

Cover

Redakcja

Komiks

1

Ostatnie zlecenie

Jan Mazur

Jan Mazur

Jan Mazur

 

Komiks

2

Głupatko, no co ty? - komiks

Piotr "Jaszczu" Nowacki

Piotr "Jaszczu" Nowacki

Piotr "Jaszczu" Nowacki

 

Komiks

3

Cienie Lasu

Agnieszka Szymańska

Agnieszka Szymańska

Agnieszka Szymańska

 

Komiks

4

Detektyw Śledź. Wyrolowany

Anna Karolina Kaczmarczyk

Anna Karolina Kaczmarczyk

Anna Karolina Kaczmarczyk

 

Komiks

5

Ostrożne porady Coacha Dorady

Anna Karolina Kaczmarczyk

Anna Karolina Kaczmarczyk

Anna Karolina Kaczmarczyk

 

Komiks

6

Przypadki Garrona z Oderzy #5: Śnieżna Kompania

Karol Jesiołkiewicz

Karol Jesiołkiewicz

Karol Jesiołkiewicz

 

Komiks

7

Past Perfect

Anna Krztoń

Anna Krztoń

Dagmara "Kreska" Cieślica

 

Komiks

8

Human interactions

Anna Krztoń

Anna Krztoń

Anna Krztoń

 

Komiks

9

Star

Anna Krztoń

Anna Krztoń

Anna Krztoń

 

Komiks

10

Nie lubię siebie gdy jestem pijana

Falauke

Falauke

Falauke

 

Komiks

11

The Last Robot

Krzysztof Hain

Krzysztof Hain

Krzysztof Hain

 

Komiks

12

War Master

Krzysztof Hain

Krzysztof Hain

Krzysztof Hain

 

Komiks

13

EZGETTO

Michał Arkusiński

Michał Arkusiński

Michał Arkusiński

 

Komiks

14

Melon Integral 2

melon

melon

L. Szczesna

 

Komiks

15

Miazma

Mateusz Wiśniewski

Łukasz Mazur

Łukasz Mazur

 

Komiks

16

DARO THE HERO "Daro i klątwa 8-bit"

WHO Wojciech Malart

WHO Wojciech Malart

WHO Wojciech Malart

 

Komiks

17

Zadar z Bzionkiem

Filip Bąk

Filip Bąk

Filip Bąk

 

Komiks

18

Seans

Piotr Szulc

Grzegorz Pawlak

Grzegorz Pawlak

 

Komiks

19

Pomsciciele #2

XNDR

Robert BELE Sienicki

*Fil

 

Kategoria ZIN

1

Darmozin 2017

Anna Krztoń, Bogumiła Pepasińska, Krzysztof Otorowski, Wiktoria Piątek, Edyta Bystroń, Karol Jesiołkiewicz, Dariusz Stańczyk, Artur Biernacki, Daniel Gizicki, Łukasz Muniowski, Piotr Czarnecki, Kuba Ryszkiewicz

Anna Krztoń, Bogumiła Pepasińska, Krzysztof Otorowski, Wiktoria Piątek, Edyta Bystroń, Karol Jesiołkiewicz, Artur Biernacki, Grzegorz Pawlak, Krzysztof Budziejewski, Łukasz Ciżmowski, Grzegorz Kaczmarczyk

Łukasz Kowalczuk

 

Kategoria ZIN

2

OSTATNI Z NAS

MC Silk

Jakub Dębski, Krzysztof Hain, Łukasz Janusz, Krzysztof Owedyk, Kamil Targosz, Zavka

 ???

Monika Lisowska, Jerzy Łanuszewski

Kategoria ZIN

3

Warchlaki_3

Jakub Dębski, Jakub Topor, Ewa Zaremba, Ewa Ciałowicz, Falauke, Piotr Michałowski, Paweł Kędziora, Anna Krztoń, Marta Falkowska, Anna Rutkowska, Robert Popielecki, Natalia Aleksandra Komarow, Tomasz Pstrągowski, Mateusz Piątowski, Jan Mazur, Jerzy Łanuszewski, Ernest Lindyberg, Rafał Kołsut

Jakub Dębski, Jakub Topor, Ewa Zaremba, Ewa Ciałowicz, Falauke, Piotr Michałowski, Paweł Kędziora, Anna Krztoń, Marta Falkowska, Anna Rutkowska, Michał Arkusiński, Jacek Kuziemski, Katarzyna Niemczyk, Przemysław Wideł, Kamil Targosz, Katarzyna Dziaduś, kth., Robert Sienicki

Barbara Okrasa

Jerzy Łanuszewski, Barbara Okrasa

Kategoria ZIN

4

AKT #15

Tadeusz Baranowski, Krzysztof Churski, Kamila Kozłowska, Małgorzata Lewandowska, Paulina Lewandowska, Tomasz Niewiadomski, Krzysztof Otorowski, Piotr Wojciechowski, Jarosław Wojtasiński, Zvyrke

Tadeusz Baranowski, Krzysztof Churski, Kamila Kozłowska, Małgorzata Lewandowska, Paulina Lewandowska, Tomasz Niewiadomski, Krzysztof Otorowski, Piotr Wojciechowski, Jarosław Wojtasiński, Zvyrke

Kamila Kozłowska

Krzysztof Churski

Kategoria ZIN

5

AKT #16

Paulina Broma, Krzysztof Churski, Sławomir Jezierski, Robert Kolasa, Tomasz Niewiadomski, Krzysztof Otorowski, Krzysztof Różański, Mateusz Skutnik, Piotr Wojciechowski, Jarosław Wojtasiński, Zvyrke

Tadeusz Baranowski, Paulina Broma, Krzysztof Churski, Sławomir Jezierski, Robert Kolasa, Tomasz Niewiadomski, Krzysztof Otorowski, Krzysztof Różański, Mateusz Skutnik, Piotr Wojciechowski, Jarosław Wojtasiński, Zvyrke

Tadeusz Baranowski

Krzysztof Churski

Kategoria ZIN

6

AKT #17

Tomasz Niewiadomski, Sławomir Spasiuk, Aneta Papierowska, Magdalena Lewandowska, Tomasz Wołoszyn, Piotr Drzewiecki, Andrzej Kilanowski, Tomasz Marciniak, Piotr Wojciechowski, Jarosław Wojtasiński, Krzysztof Churski, Krzysztof Otorowski, Zvyrke.

Tomasz Niewiadomski, Sławomir Spasiuk, Aneta Papierowska, Małgorzata Lewandowska, Tomasz Wołoszyn, Piotr Drzewiecki, Andrzej Kilanowski, Piotr Wojciechowski, Jarosław Wojtasiński, Krzysztof Churski, Krzysztof Otorowski, Zvyrke.

Zvyrke

Krzysztof Churski

Kategoria ZIN

7

Klops numer 1 - zin

Piotr "Jaszczu" Nowacki

Piotr "Jaszczu" Nowacki

Piotr "Jaszczu" Nowacki

Piotr "Jaszczu" Nowacki

Kategoria ZIN

8

Plonk - zin

Bartosz "Bysztor" Sztybor

Piotr "Jaszczu" Nowacki

Piotr "Jaszczu" Nowacki

Jaszczu & Bysztor




blog comments powered by Disqus