Regulamin Konkursu “Złote Kurczaki V"

Autor: materiały prasowe
15 grudnia 2018

ZŁOTE KURCZAKI V - REGULAMIN ZGŁOSZEŃ

Gargantualnych rozmiarów bitwa odbędzie się podczas Szlamfestu 2 a dokładniej - podczas wieczornej gali wręczenia statuetek Złotego Kurczaka. Bić się o nie będą metaforycznie, oraz potencjalnie i fizycznie, najlepsi polscy twórcy KOMIKSÓW niezależnych.

Żeby zwyciężyć i zdobyć statuetkę, nagrodę pieniężną oraz niekwestionowany splendor trzeba zapoznać się z regulaminem.

OFICJALNY REGULAMĄ NAGRÓD W KONKURSIE ZKV:

Najważniejsze: W konkursie biorą udział tylko tytuły wydane bez numeru ISBN.

§ Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń swoich publikacji, które ukazały się w 2017 roku na email: zlotekurczaki@gmail.com.

§ Termin nadsyłania: do 31 grudnia 23:59 czasu zulu i nie będzie potem płaczu, że noga bolała i zapomniałem wysłać zgłoszenia.

§ W tytule mejla prosimy wpisać: "Złote Kurczaki V - zgłoszenie".

W treści: Tytuł komiksu, Autorów, Datę wydania oraz załączyć wersję cyfrową komiksu w pliku PDF lub link do ściągnięcia dla plików powyżej 10 mb. Prosimy o dowód, że komiks został wydany na papierze. Może to być zdjęcie, link do sklepu albo recenzji.

Nominacje wybierze Złotokurczakowa Akademia czyli szerokie grono złożone z twórców, recenzentów oraz osób nominowanych i nagrodzonych w ubiegłych. Akademia zapozna się z przesłanymi komiksami i do końca stycznia wytypuje w każdej kategorii 5 nominacji.

Kategorie:

  • Najlepszy Zin Komiksowy
  • Najlepszy Rysownik
  • Najlepszy Scenarzysta
  • Najlepsza Okładka
  • Najlepszy Komiks

W danej kategorii dany tytuł/autor może być nominowany maksymalnie 1 raz. Członkowie Akademii nie będą mogli głosować na własne produkcje i produkcje przy których współpracowali (ziny, antologie itp.). Poszczególna punktacja w nominacjach nie będzie przekazywana dalej, aby nie sugerować nic szanownemu Jury.

W dniach 1-28 lutego 2018 roku pięcioosobowe Jury zapozna się z najlepszymi komiksami w danej kategorii i odda swoje głosy (1 miejsce - 5 pkt, 2 miejsce - 4 pkt, 3 miejsce – 3 pkt, 4 miejsce – 2 pkt, 5 miejsce – 1 pkt).

W przypadku ewentualnego remisu kluczowa jest decyzja Przewodniczącego Jury.

Tak więc dla wszystkich niezdecydowanych - macie jeszcze ileś tam dni do Końca grudnia na wydanie swojego pierwszego w życiu kserowanego, komiksowego zina i zgarnięcia całej puli, statuetki złotego kurczaka, i zdobycia szacunku na dzielni!

POTWIERDZONE: OVER AND OUT!blog comments powered by Disqus