100 naboi - 1 - Pierwszy strzał, ostatnie ostrzeżenie

okładka
Scenariusz: Brian Azzarello
Rysunek: Eduardo Risso
Kolor: Grant Goleash
Okładka: Dave Johnson
Tłumaczenie: Adam Biały

Gdyby przytrafiło Ci się coś złego, gdybyś wszystko stracił i nagle dowiedział się, że wszystko co się stało nie było dziełem przypadku, ani nie odbyło się tak, jak dotychczas sądziłeś, co byś zrobił?
Gdyby pokazano Ci zdjęcie osoby oraz niepodważalne dowody na to, że to właśnie ona jest za wszystko odpowiedzialna, że właśnie przez nią cierpiałeś, co byś zrobił?
Gdyby ktoś zaoferował Ci neseser z pistoletem i 100 nabojami w środku oraz zagwarantował wolną rękę i nietykalność, co byś zrobił?

Skorzystałbyś? Zemściłbyś się?

Pierwsza część wyśmienitej serii duetu Azzarello/Risso pt. 100 NABOI! Tu pierwszy strzał jest ostatnim ostrzeżeniem. Uważaj! Być może Twoje zdjęcie jest w neseserze!

* * *

Ci z nas, którzy znają już 100 NABOI, zdają sobie sprawę, że mamy tu do czynienia z dziełem sztuki w kategorii komiksu kryminalnego.
Twórcy sporo wiedzą na temat podziemnych korytarzy miejskiego życia, jak i tego, co się tam dzieje. NABOJE nie mają bohaterów, tylko życiowych rozbitków naznaczonych zdradą, gniewem, bólem i nienawiścią - elementami składowymi koszmaru. Rozbrzmiewający dialog uliczny Azzarello jest ostry, prosty i znakomicie komponuje się z bardzo ekonomiczną kreską Risso, przekonującą charakteryzacją jak i umiejętnie rozwijaną narracją. Ostre, graficzne okładki Dave'a Johnsona są zręcznym wprowadzeniem w asfaltowe piekło, które kryje się wewnątrz.
Niektórzy snajperzy potrzebują 100 naboi aby dokonać swojego dzieła; ci faceci trafiają w sedno za pierwszym razem. Strzał w dziesiątkę!

Jim Steranko
jest tym, który wprowadził mroczną rzeczywistość do świata komiksu jako artysta-innowator oraz twórca S.H.l.E.L.D., Kapitana Ameryka i X-Men. Jego dwutomowa Historia Komiksu sprzedała się w nakładzie ponad 200 tys. egzemplarzy.

To wydanie zawiera odcinki 1 - 5 oryginalnej serii.

Wydawnictwo: Mandragora
5/2002
Tytuł oryginalny: 100 Bullets: First Shot, Last Call
Wydawca oryginalny: DC Comics
Liczba stron: 128
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: gładki
Druk: kolor
ISBN: 83-89036-05-3
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus