Patriotyzm Jutra w Zin Zin Press

Autor: Witold Tkaczyk
12 czerwca 2006

1 czerwca 2006 r. przedstawiciele Narodowego Centrum Kultury w Warszawie – rzecznik prasowy Magdalena Szczepaniak oraz kierownik działu programowego Krzysztof Noworyta – spotkali się w Poznaniu z Witoldem Tkaczykiem właścicielem wydawnictwa Zin Zin Press. Okazję do spotkania stanowiły plany wydawnictwa oraz NCK związane z opisywaniem najnowszej historii Polski w sposób nowoczesny i trafiający do młodego pokolenia Polaków.

Przedstawicielom NCK znany był spektakularny sukces komiksu Solidarność – 25 lat: Nadzieja zwykłych ludzi oraz powodzenie komiksu Ksiądz Jerzy Popiełuszko: Cena wolności, a także najnowszy projekt Zin Zin Press, czyli komiks 1956: Poznański Czerwiec.

Jak ustaliły na spotkaniu obie strony premiera komiksu odbędzie się 27 czerwca br., na dzień przed obchodami 50-tej rocznicy Poznańskiego Czerwca, a towarzyszyć jej będą spektakularne wydarzenia w centralnych punktach miasta. W trakcie spotkania wymieniono też uwagi o możliwości dalszego współdziałania NCK z wydawnictwem Zin Zin Press, które przedstawiło plany wydania kilku pozycji komiksowych związanych z najnowszą historia Polski, m. in. już znajdujący się we wstępnej fazie opracowania album komiksowy poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu, jedynemu zwycięskiemu polskiemu powstaniu narodowemu.

O ile współpraca NCK z Zin Zin Press rozwinie się pomyślnie, to w ciągu najbliższych kilku lat ukaże się od kilku do kilkunastu albumów komiksowych poświęconych najbardziej bohaterskim, emocjonującym i fascynującym, najważniejszym wydarzeniom, które zmieniły bieg historii Polski, i ludziom, którzy tego dokonali.

1956: Poznański Czerwiec

Scenariusz: Maciej Jasiński, Witold Tkaczyk, Wiktor Żwikiewicz
Rysunek: Jacek Michalski
Okładka: Krzysztof Wyrzykowski
Wydawnictwo: Zin Zin Press
Rok wydania polskiego: 6/2006
Liczba stron: 80
Format: 240x320 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Druk: cz.-b.
Dystrybucja: księgarnie, internet
ISBN: 83-924259-0-1
Wydanie: I
Cena z okładki: 19,90 zł

Podyskutuj na forum!
blog comments powered by Disqus