Aliens - The Original Comics Series, Volume 1

okładka
Scenariusz: Mark Verheiden
Rysunek: Mark Nelson

Za sprawą Obcego Jamesa Camerona, w 1986 roku w kinach zagościł nowy gatunek horroru przedstawiający wojnę z przerażającym wrogiem. Dwa lata później Dark Horse Comics wydał kontynuację wydarzeń znanych z filmu. Na długo zanim zaczęto rozważać sequel oryginalnej produkcji, seria komiksowa urzekła fanów, sprzedając się w tysiącach egzemplarzy.

Mimo że historia została później wyrzucona z kanonu po filmie Alien 3, niesamowicie szczegółowe rysunki Marka A. Nelsona oraz porywający scenariusz Marka Verheidena (który pracował również nad The Mask, Timecop, Battlestar Galactica, Daredevil i nad wieloma innymi filmami i serialami) nie przestały rozpalać wyobraźni czytelników przez wiele lat.

Z okazji 30-lecia Obcych, zostało zaprezentowane niniejsze wydanie zawierające niezmienioną, oryginalną wersję w czerni i bieli.

W zbiorze zawarte jest również krótkie opowiadanie Aliens: Lucky (Szczęściarz) z 1996 roku, wstęp Marka Verheidena oraz posłowie Marka A. Nelsona, jak również specjalna galeria z okazji rocznicy.

Wydawnictwo: Scream Comics
11/2017
Tytuł oryginalny: Aliens: The Original Comics Series Volume 1
Wydawca oryginalny: Dark Horse Comics
Rok wydania oryginału: 2016
Liczba stron: 200
Format: 205x310 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788365454546
Wydanie: I
Cena z okładki: 119,99 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus