Alveum

patronat gildii
okładka
Scenariusz: Wojciech Stefaniec
Rysunek: Wojciech Stefaniec

Już od starożytności woda stanowiła jeden z najważniejszych elementów ludzkiego życia. Podczas kąpieli w łaźniach snuto intrygi i poważne rozważania. Dlatego też po dziś dzień, w tej chwili odprężenia jaką stanowi kąpiel, odwołujemy się do naszych myśli i snujemy opowieści o ludzkim życiu. Myśli płyną swoim własnym torem zgodnie z nieuchwytnym prądem.

"Historia ta narodziła się w takich właśnie oparach, dawno, dawno temu. Świat wyglądał wtedy jeszcze inaczej, a siła, namiętności, nadzieje i tęsknoty dziś już przytępione i otoczone sztywnymi ramami kierowały się w zupełnie inne, wykrzywione obszary. O czym mówi ten wyjątek z dawnych dziejów? O przeszłości, jednej z wielu, ani lepszej, ani gorszej, ani mniej, ani bardziej krwawej niż tysiące innych. Zapewne dla niektórych będzie opowieścią z pogranicza horroru, dla innych dreszczowcem, a w oczach innych nie będzie posiadała żadnej wartości, czy też stylu. Osąd należy do Ciebie..." tak pisze o komiksie (historii) Radosław Poniewierzy - autor opowiadania, które stało się kanwą tej opowieści.

Formę komiksu nadał tej historii Wojciech Stefaniec, który użył w tym celu stylu nawiązującego do najlepszych dokonań McKeana i Sienkiewicza oraz impresjonistów Maneta i Boznańskiej. W komiksie tym horror i nostalgia wymieszały się tworząc jedność.

Wydawnictwo: Timof i cisi wspólnicy
3/2007
Liczba stron: 32
Format: 175x250 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-925277-2-5
Wydanie: I
Cena z okładki: 18 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus