Antresolka profesorka Nerwosolka

Scenariusz: Tadeusz Baranowski
Rysunek: Tadeusz Baranowski

Kolejna po Skąd się bierze woda sodowa antologia komiksów Tadeusza Baranowskiego. Tym razem w zbiorze znalazły się przygody profesorka Nerwosolka i jego asystentki Entomologii Motylkowskiej.

W albumie znajdują się trzy części komiksu Antresolka profesorka Nerwosolka. Druga część wydrukowana została w jej pierwotnej wersji, która jak dotąd ukazała się wyłącznie na łamach "Świata Młodych", a w późniejszych albumach została zmieniona. Antologia zawiera również komiks Podróż smokiem Diplodokiem oraz przygody Nerwosolka i Entomologii z albumu Przepraszam, remanent.

W książce nie mogło zabraknąć archiwalnych komiksów z udziałem Nerwosolka, w tym pierwszego odcinka, który miał ukazać się w magazynie "Alfa", a także wszystkich epizodów opublikowanych w Belgii, rysowanych do "Tintina". Album uzupełniają zapowiedzi serii ukazujące się w "Świecie Młodych", ilustracje, reprodukcja plakatu, wywiady z Nerwosolkiem oraz okładki, a także krótki wywiad z Autorem, w którym opowiada on o kulisach powstania serii.

Każdy egzemplarz albumu jest oprawiony w płócienną okładkę z tłoczeniem oraz opatrzony indywidualnym numerem. Zawiera też wydrukowaną ilustrację, reprint planu lekcji oraz odręczny rysunek autora z autografem na oddzielnej karteczce.

Nakład albumu jest limitowany i wynosi 440 egzemplarzy (i tu chochlik się wkradł, na karteczce z rysunkiem jest podany błędny nakład)

Wydawnictwo: Ongrys, Sklep.gildia.pl
4/2012
Liczba stron: 248
Format: A4
Oprawa: twarda płócienna
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-61596-22-6
Wydanie: kolekcjonerskie
Cena z okładki: 250 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!blog comments powered by Disqus