Anubis - Anubis, mój przyjaciel

okładka
Rysunek: Joanna Karpowicz

Katalog wystawy malarstwa Joanny Karpowicz.

O Anubisie:

Anubis, bóstwo o głowie szakala, w starożytnym Egipcie towarzyszył obrzędom pogrzebowym, pełniąc ważną rolę w procesie przejscia w zaświaty. Jego imię to Anapa lub Ten, który stoi na wzgórzu. W czasach Starego Państwa Anubis był najważniejszym opiekunem zmarłych i miejsc ich pochówku.

Anubis, mój przyjaciel pomaga mi okiełznać lęki. Na płótnach pojawia się w różnych rolach i kontekstach. Pewnego dnia będzie moim litościwym i czułym opiekunem, ale dziś jeszcze pije kawę w małym bistro na rogu. Pracuje w recepcji hotelu, oczekując cierpliwie na przybycie nocnych gości. Ogląda film w kinie, jedząc popcorn. Wiosłuje w łodzi, przewożąc pasażerów na drugi brzeg. Towarzyszy palaczowi w przerwie na fajkę. Ciągle w ruchu, stale podróżuje. Choć bywa i tak, że czeka godzinami w ogrodzie, przy morskiej zatoce. Jest tuż obok, zawsze dla Ciebie.

Joanna Karpowicz

Malarka, ilustratorka, autorka komiksów. Urodzona w 1976. Studiowała na wydziale malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studia ukończyła w 2001 r w pracowni profesora Leszka Misiaka. Więcej na www.obrazkovo.wordpress.com.

Nakład limitowany: 150 egz., ręcznie numerowany i z podpisem autorki

Wydawnictwo: Centrala
4/2013
Liczba stron: 20
Format: A6 poziomo
Oprawa: miękka
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-63892-16-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 17 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus