Autobahn nach Poznań

Scenariusz: Andrzej Ziemiański
Rysunek: Robert Służały

Komiks był w planach wydawnictwa Mandragora na 2005 rok. Niestety, najprawdopodobniej tylko w tych planach pozostanie gdyż nie ma już wydawnictwa, a i rysownik nie zajmuje się już komiksem.

Autobahn nach Poznań rysował Robert Służały do scenariusza Andrzeja Ziemiańskiego, stworzonego na podstawie jego własnego opowiadania, które w roku 2001 Ziemiański zdobyło nagrodę im. Janusza Zajdla oraz Puchar Bachusa. W drodze eliminacji (startował jeszcze Adler i Karpowicz) redakcja Madragory wyłoniła Roberta do narysowanie kilku pierwszych stron komiksu. Projekt został zaakceptowany przez Przemka Wróbla i Andrzeja Ziemiańskiego... i została podpisana umowa.

Prace nad Autobahn... miały rozpocząć się na poważnie po narysowaniu przez Roberta całego albumu Sąsiad Bena Dampca, a premiera albumu do scenariusza Ziemiańskiego wstępnie zapowiadana była na marzec 2004 roku. Termin ten jednak przeminął i kolejną datą wydania miał być rok 2005, ale jak wiadomo i ta zapowiedź się nie spełniła. Cały komiks miał być w kolorze, malowany akwarelami, bez żadnych eksperymentów tak jak w Dampcu... tego samego artysty -  po prosu klasyczny komiks.

Poniżej prezentujemy szkice pierwszych stron Autobahn... , które podobały się zarówno scenarzyście jak i wydawcy. Dodatkowo dołączyliśmy do nich trzy strony nadesłane przez rysownika.


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus