Bend

okładka
Scenariusz: Mawil
Rysunek: Mawil

Bend to autobiograficzna historia o nastoletnich latach autora. Jej akcja koncentruje się wokół szkolnego zespołu, w którym Mawil grał na basie. Próby w najprzedziwniejszych miejscach, nieoczekiwane rotacje w składzie, pierwsze koncerty, sukcesy i niepowodzenia, a przede wszystkim relacje między członkami grupy - to wszystko pokazuje Mawil z wielkim dystansem i poczuciem humoru.

Mawil to jeden z najpopularniejszych w Niemczech rysowników. Jest także znany i ceniony poza granicami ojczystego kraju. Jego komiksy ukazują się m.in. w USA (prestiżowe wydawnictwo Top Shelf opublikowało tam Beach Safari), Francji, Hiszpanii. A teraz także w Polsce. Co ciekawe, Bend jest pierwszym na świecie tłumaczeniem komiksu Die Band, który do tej pory miał tylko niemiecką edycję.

Niemiecka prasa pisała o Bend:

"Jeden z najpiekniejszych niemieckich komiksów w ogóle"- Spiegel Online
"Swietne dialogi, wzruszająca autoironia, dynamiczna kreska"- Spex
"Zabawny dokument niespelnionej pasji" - Tagesspiegel
"Woody Allen niemieckiej sceny komiksowej" - LeipzigerBlitz

Do polskiego wydania po kilka zdań o graniu w zespołach, początkach swoich karier i komiksie napisali znani polscy muzycy: Olaf Deriglasoff (Dzieci Kapitana Klossa, Apteka, Homo Twist, Kazik Na Żywo, Olaf Deriglasoff), Macio Moretti a. k. a. Mitch (Starzy Singers, Mitch&Mitch), Krzysiek Ostrowski (Cool Kids of Death).

Premiera Bend odbędzie się na MFK 2006 w Łodzi.

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
10/2006
Tytuł oryginalny: Die Band
Wydawca oryginalny: Reprodukt
Rok wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 72
Oprawa: miękka
Druk: cz.-b.
ISBN: 83-923986-2-9
Wydanie: I
Cena z okładki: 21,80 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus