Biegun

okładka
Scenariusz: Tobiasz Piątkowski
Rysunek: Jarosław Gach

Biegun to historia trójki przyjaciół – Tomasza, Jana i Mateusza, których drogi rozeszły się wraz z wkroczeniem w dorosłość. Kiedy wiele lat później Mateusz ulegnie wypadkowi w górach Jan postanowi ściągnąć Tomasza do rodzinnego miasteczka. Jednak wspomnienia wspólnych eskapad to za mało by wyrwać przyjaciela z pourazowej traumy. Potrzeba wyzwania w postaci realizacji szalonego planu z dzieciństwa – podróży na biegun północny. Przy pomocy mieszkańców miasteczka, swojej asystentki i skandynawskich inwestorów Tomasz udowodni, że można to zrobić nie opuszczając granic kraju, a wielkiego podróżnika można spotkać w przydrożnym warsztacie samochodowym.

*  *  *

Wychowałem się na komiksach. To właśnie komiksy były dla mnie inspiracją do podróżowania i wyboru stylu życia.

Marek Kamiński

W odróżnieniu od Włodzimierza Iljicza Zbrodniarza Lenina uznaję komiks za najważniejszą ze sztuk. W przypadku “Bieguna” mamy tu przepiękną opowieść o wytrwałości, miłości i pokonywaniu (wydawałoby się) największych trudności. Przepięknie narysowane i takoż napisane. Sam chyba bym się nie wybrał, lecz odważniejszym polecam. Warto!

Kazimierz Staszewski

To chyba magia, że właśnie teraz po wieloletniej przerwie przeczytałem komiks. Lektura "Bieguna" jest jak teleport do czasów, kiedy żyło się kromką z masłem i chwilą.
To piękna opowieść o przyjaźni i marzeniach, idealna lektura do metra wypełnionego trybami machiny miejskiej. Ostrzegam jednak, "Biegun" może spowodować, że z tego metra wysiądziemy i udamy się w kierunku marzeń, których nie zrealizowaliśmy. Czytajcie bo może być za późno!

Adam Grzanka

Dużo dobrego komiksu, smaczne francuskie grafizmy, dojrzały, klimatyczny kolor – polecam bezwarunkowo.

Bogusław Polch

Wydawnictwo: Instytut Marka Kamińskiego
5/2012
Liczba stron: 64
Oprawa: miękka
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-929787-7-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 45 zł
Materiały związane z komiksem:

Pierwszy projekt okładki.


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus