Bler - 2 - Zapomnij o przeszłości (wyd. II)

okładka
Scenariusz: Rafał Szłapa
Rysunek: Rafał Szłapa

Co dzieje się w duszy człowieka, który chce być sumieniem świata? Czy idea superbohaterstwa to przypadkiem nie blaga, tani chwyt propagandowy, za fasadą którego kłębią się najgorsze upiory?

Czasami trudno zdefiniować zło, które trzeba zwalczać. Jeszcze trudniej w tej wojnie dobrać właściwe metody. Kiedy dobro niebezpiecznie zbliża się do granicy, której nie powinno się przekraczać, nikt nie jest bez winy.

Bler przebywa trudną drogę, na końcu której poznaje wszystkie związane ze swoją osobą tajemnice. Czy posiadając tę wiedzę, będzie miał jeszcze chęć założyć kolorowy kostium i kontynuować swoją krucjatę?

Rafał Szłapa - urodzony w 1976 w Bielsku-Białej, Absolwent tamtejszego Liceum Sztuk Plastycznych a następnie wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Udział w wystawach w Bielsku - Białej, Katowicach, Krakowie i Warszawie oraz we Frankfurcie. Autor fanzinu "Lekarstwo". Publikował komiksy i ilustracje m.in. w "Arenie Komiks", Nowej Fantastyce", "Przekroju", "Gazecie Wyborczej".

W 2006 ukazała sie antologia jego komiksów pt. Pozdrowienia z Interstrefy, w tym samym roku opublikowął swoja pracę w amerykańskiej antologii Hope.

Zajmuje się również reklamą. Przygotowywał storyboardy do kampanii wielu znanych marek.

Jest autorem plakatów, okładek książkowych oraz ilustracji. Współpracuje z wydawnictwami Fabryka Słów, Znak, Post i eSPe.

Sporadycznie pisze artykuły do filmowego portalu www.kinoskop.pl

Wydanie drugie różnią od pierwszego:

  • Nowa okładka
  • 4 dodatkowe plansze, czyli w sumie teraz jest ich 50 zamiast 46
  • Przemontowana pierwsza połowa komiksu
  • Trochę zmian w rysunkach
  • Skróty i zmiany w niektórych tekstach

Komiks przede wszystkim jest przeznaczony dla ludzi, którzy nie mieli wcześniej z nim do czynienia, a chcieliby dokompletować brakującą część. Poza wymienionymi powyżej róznicami treść ani przesłanie nie uległy żadnym zmianom względem wydania pierwszego.

Rafał Szłapa

Tapety na pulpit:

pobierz: 1600x1200 pobierz: 1600x1200 pobierz: 1600x1200
 
pobierz: 1600x1200 pobierz: 1600x1200  

Wydawnictwo: Blik Studio
4/2015
Liczba stron: 50
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-931632-5-0
Wydanie: II
Cena z okładki: 36 zł

Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!

blog comments powered by Disqus