Borka i Sambor - 2 - Myszy

patronat gildii
okładka
Scenariusz: Elżbieta Żukowska
Rysunek: Karol "KRL" Kalinowski

   

*  *  *

Mamie i tacie może się zdawać, że na historii Popiela zęby zjedli, ale dobra legenda żyje stuleciami, a w rękach duetu Żukowska&Kalinowski nabiera oryginalności i świeżości. Świetna kreska, zręczny dialog, znajoma historia, lecz niespodziewane zwroty akcji. Borka i Sambor zabiorą Was w sam środek znanej awantury, w świat, gdzie Piast jest wujkiem, Rzepicha ciotką, a włos z głowy Popiela kluczem do pewnej tajemnicy. „Myszko, nadeszła godzina próby!” – woła Borka. Nie czekajcie, biegnijcie za nią. Na Peruna, ale fajny komiks!

Elżbieta Cherezińska – pisarka, teatrolog, specjalizuje się w powieści historycznej

Jeśli sądzicie, że historia musi być sztywną nudną opowieścią pełną postaci, których ciężko dziś zrozumieć, to nie czytaliście tego komiksu. Oto zarazem wiarygodna i fantastyczna opowieść, którą pewnie już gdzieś słyszeliście, ale w zupełnie innej wersji. Elżbieta Żukowska świetnie bawi się motywami dawnych legend, a Karol Kalinowski rysuje tak, że nie sposób się oderwać od tej opowieści. Bardzo polecam!

Kamil Śmiałkowski – badacz i popularyzator kultury masowej, krytyk, publicysta, scenarzysta

Gorąco polecam spojrzenie na jedną z najbarwniejszych legend dotyczących początków naszej państwowości – oczami dwójki niezwykłych bohaterów: Borki i Sambora. Przygody, jakie przy tej okazji przeżywają, aż do zaskakującego i tajemniczego końca, celnie wskazują, że odwaga, przyjaźń i lojalność to szlachetne, choć czasem trudne do udźwignięcia wartości.

dr hab. Jakub Morawiec – historyk, mediewista

Lubię, jak rodzice kupują książki i komiksy i mi je czytają. „Borka i Sambor. Myszy” to bardzo fajna historia. Najbardziej podobała mi się przygoda z jajem i to, jak wodnik przybierał różne postacie. Obrazki przypominają mi trochę wakacje na festiwalu w Wolinie. Ten komiks chyba nigdy mi się nie znudzi!

Dagmara Narolska – przedszkolak

Wydawnictwo: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
4/2018
Format: 210x300 mm
Oprawa: miękka
Druk: kolor
ISBN-13: 9788361391173
Wydanie: I

Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus