Calvin i Hobbes - 8 - Dni są po prostu za krótkie

okładka
Scenariusz: Bill Watterson
Rysunek: Bill Watterson
Tłumaczenie: Piotr Cholewa

Kolejny album humorystyczny o przygodach zbuntowanego sześciolatka Calvina i jego przyjaciela Hobbesa - pluszowego zwierzaka, który w określonych okolicznościach przybiera postać prawdziwego tygrysa.

Czy dni są za krótkie tylko zimą, kiedy szybko zapada zmrok i trzeba się wcześnie kłaść spać? Otóż nie - dla Calvina każdy dzień jest za krótki, bo nigdy nie starcza czasu, aby pobawić się we wszystkie zabawy albo obejrzeć wszystkie filmy w telewizji.

Jak zwykle, bohater ma problemy z opiekunką do dzieci, rodzice zaś nie chcą go słuchać i zmuszają do odrabiania lekcji. Z kolei pani wychowawczyni nie przyjmuje do wiadomości faktu, że Calvin tak naprawdę jest "Chłopcem Przeznaczenia", i czas spędzany w szkole wykorzystuje na rozmyślania o podróżach do innych galaktyk. Nieznośne jest też zachowanie Zuzi, sąsiadki Calvina, która nie chce stać się ofiarą antyfeministycznych zasadzek przygotowywanych przez klub PFUJ (Precz Fstrętnym Uciążliwym Jędzom) w składzie: Calvin i Hobbes.

Mimo że to już ósmy tom przygód dwójki bohaterów, autor, znakomity rysownik i scenarzysta Bill Watterson, zaskakuje nowymi pomysłami.

Uwaga: Seria ukazuje się w mniejszym formacie. Komiks zawiera wielobarwne plansze!

Wydawnictwo: Egmont
2/2008
Wydawca oryginalny: Universal Press Syndicate
Format: 215x230 mm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 9788323724223
Wydanie: I
Cena z okładki: 26,90 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus