Ksiądz Jerzy Popiełuszko: Cena wolności

okładka
Scenariusz: Maciej Jasiński
Rysunek: Krzysztof Wyrzykowski

Trwają ostatnie przygotowania do wydania komiksu o morderstwie księdza Jerzego Popiełuszki. Krzysztof Wyrzykowski narysował wszystkie plansze komiksu, a obecnie pracuje nad okładką. Scenariusz napisał Maciej Jasiński.

Komiks stanowi rozszerzoną wersję noweli opublikowanej w zbiorze Solidarność – 25 lat: Nadzieja zwykłych ludzi, który ukazał się niedawno z okazji 25 rocznicy Sierpnia 1980 r. i zdobył sobie błyskawicznie wielką popularność na rynku.

Cena wolności, bo taki będzie tytuł tej nowej publikacji, uzupełnionej o teksty i archiwalne fotografie, ma 36 stron i jest komiksem czarno-białym z kolorową okładką. Komiks wyda Zin Zin Press w listopadzie br.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko został porwany przez funkcjonariuszy SB 19 października 1984 r. Nie wiadomo dokładnie, którego dnia został zamordowany. Jego skatowane ciało wyłowiono z zalewu na Wiśle koło Włocławka 30 października (podaje się też datę 26 października), a 3 listopada 1984 r. odbył się pogrzeb z udziałem tłumu wiernych, który przerodził się w patriotyczną manifestację.

Mimo procesu i skazania bezpośrednich winowajców zbrodni (dziś są oni już na wolności), nie wyjaśniono wszystkich okoliczności morderstwa. Sprawę bada ponownie IPN.

W 1997 roku kościół katolicki rozpoczął proces beatyfikacyjny księdza Jerzego Popiełuszki.

Więcej informacji o kapelanie ,,Solidarności" w tekście poniżej.

Wydawnictwo: Zin Zin Press
11/2005
Liczba stron: 32
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN: 83-919837-8-1
Wydanie: I
Cena z okładki: 14,90 zł

Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus