City Stories - 7 - Międzynarodowe warsztaty komiksowe Łódź - Walonia - Bruksela

okładka
Scenariusz: Max De Radigues, Sacha Goerg, Tomasz Kołodziejczak, Adrian Madej, Julie Maroh, Tomasz Tomaszewski
Rysunek: Max De Radigues, Zbigniew Kasprzak, Adrian Madej, Julie Maroh, Marek Oleksicki, Tomasz Tomaszewski
Okładka: Daniel Gembus
Tłumaczenie: Anna Ciarkowska

Międzynarodowy projekt komiksowy City Stories realizowany jest w 2011 roku po raz siódmy. W tym roku możemy podziwiać współpracę artystów z Polski i Walonii-Brukseli. Komiksy o Łodzi (i po raz pierwszy o regionie łódzkim) stworzyli w tym roku Julie Maroh, Max de Radigues, Sacha Goerg, Zbigniew Kasprzak, Tomasz Kołodziejczak, Tomasz Tomaszewski, Marek Oleksicki i Adrian Madej. Okładki namalował Daniel Gembus, a portrety uczestników warsztatów - Paweł Sych.

Głównym założeniem City Stories, powołanego do życia w 2006 roku przez Adama Radonia, jest tworzenie historii obrazkowych rozgrywających się w Łodzi związanych z jej historią, tradycją i kulturą. Do udziału w projekcie zapraszani są scenarzyści i rysownicy z Polski oraz innego kraju, którzy wspólnie przygotowują komiksy, prezentowane na wystawie i wydane w dwujęzycznym albumie.

Tegoroczne City Stories otrzymało wyróżnienie w postaci patronatu Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Organizatorami City Stories są Stowarzyszenie Twórców "Contur" i Łódzki Dom Kultury, a finansowego wsparcia udzieliły Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz sponsor główny 22. MFKiG - Grupa Atlas.

Spis komiksów:

  • Kto pociąga za sznurki / Qui tire les cordes
  • Kamień / La pierre
  • To nie jest historia o zombie / Ceci n'est pas une historie de zombie
  • Ruch / Le mouvement
  • UFO w Łodzi / Ovni a Łódź

Wydawnictwo: Studio Mamut
10/2011
Liczba stron: 108
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-929435-2-5
Wydanie: I


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus