Konkwistador - 2

okładka
Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunek: Philippe Xavier
Kolor: Jean-Jacques Chagnaud
Tłumaczenie: Jakub Syty

Hernan Cortes przybył do Ameryki po chwałę i bogactwo, ale ekspedycja wysłana przeciw niemu może bardzo skomplikować plany Hiszpana. Czy spotkanie z Narvarezem dowódcą drugiej wyprawy i talenty negocjacyjne Cortesa pozwolą uniknąć zbrojnej konfrontacji i umożliwią zawarcie sojuszu przeciw Indianom czy wprost przeciwnie?

Tymczasem w Tenochtitlan podstawy przymierza między Hiszpanami, a Aztekami zostały naruszone. Indianie odkryli, że przybysze nie są wysłannikami bogów tylko zwykłymi śmiertelnikami jak oni. Grupa najemników Cortesa włamała się do skarbca Montezumy i poza złotem ukradli także tajemniczy artefakt, wyglądający jak chrześcijański krzyż. Niezwykle ważny przedmiot dla azteckich elit i i Indianie będą bardzo zdeterminowani, aby go odzyskać.

Nieprzebyta dżungla oraz zastępy fanatycznych Otomisów - łowczych Azteków będą niczym w porównaniu z pragnieniem zemsty kapłanów. Jaka jest natura owego przedmiotu i czy Hiszpanie pozostawienie sami sobie zdołają wykonać zadanie i przetrwać niebezpieczeństwa...

Zwiastun pierwszego tomu:

Wydawnictwo: Sideca
8/2015
Tytuł oryginalny: Conquistador
Wydawca oryginalny: Glénat
Rok wydania oryginału: 2012
Liczba stron: 64
Format: 215x290 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-938972-8-5
Wydanie: I
Cena z okładki: 37,91 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus