Opowieści makabryczne

patronat gildii
okładka
Scenariusz: Stephen King
Rysunek: Berni Wrightson
Okładka: Jack Kamen
Tłumaczenie: Paulina Braiter

Opowieści makabryczne, jedyny oryginalny komiks Stephena Kinga, który po raz pierwszy ukazuje się w polskim przekładzie, to smakowity kąsek dla wszystkich miłośników czarnego humoru i komiksowej stylistyki z lat 50. Rozchichotany potępieńczo Upiór przedstawia pięć historyjek, jedną bardziej koszmarną od drugiej: mamy tu i familijną opowieść z zombie w roli głównej, i człowieka-roślinę, i tajemniczą skrzynię zamieszkaną przez krwiożerczego potwora. Dowiemy się też, czym może skończyć się zemsta na niewiernej małżonce oraz nadmierna dbałość o higienę.

Komiks zawiera pięć krwistych i przerażających historii (Father's Day, The Lonesome Death of Jordy Verrill, The Crate, Something to Tide You Over i They're Creeping Up on You).

Warto wspomnieć, iż Berni Wrightson zilustrował także inne teksty Kinga: Rok wilkołaka, Bastion, Buick 8 i Mroczną Wieżę V. Natomiast autorem okładki do Creepshow jest Jack Kamen, twórca wielu okładek do komiksów z gatunku horror w latach pięćdziesiątych.

Komiks został sfilmowany przez George`a Romero (scenariusz Stephen King, 1982 r.), doczekał się sequela (Creepshow 2 - Opowieści z dreszczykiem, scen. George Romero, 1987r.) i dalszej kontynuacji (Creepshow 3, 2007).

Kolejna ekranizacja czeka nas w 2008 roku.

Wydawnictwo: Prószyński i s-ka
3/2008
Tytuł oryginalny: Creepshow
Rok wydania oryginału: 1982
Liczba stron: 64
Format: 200x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-7469-710-1
Wydanie: I
Cena z okładki: 28 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus