Komiks-Literatura - 3 - Delta 800: Misja

okładka
Scenariusz: Paweł Chmielewski
Rysunek: Tomasz Łukaszczyk

Delta 800: Misja - komiks oparty na motywach prozy Josepha Conrada.

Jest to trzeci zeszyt z serii "Komiks-Literatura" przygotowany przez Stowarzyszenie Twórcze "Zenit". Poprzednie to: Pułapka Gargancjana (na podstawie pierwszego opowiadania z Cyberiady Stanisława Lema) oraz Kot w butach (oparty na baśni Charlesa Perraulta i średniowiecznych podaniach ludowych).

Głównym bohaterem komiksu jest postać DELTY 800 - wykreowana przez autorów i występująca w komiksach Dwanaście prac Delty 800 (2013), Pięć obsesji Delty 800 (2014), Ósmy księżyc (2015).

Jest to wydawnictwo bezpłatne, przygotowane przez autorów non-profit. Nie będzie dostępne w żadnym punkcie sprzedaży. Fundusze na wydruk i dystrybucję pozyskiwane są poprzez zbiórkę crowfoundingową na platformie Wspieram.To.

O autorach:

Paweł Chmielewski (scenariusz, absolwent UJ Kraków, redaktor naczelny magazynu kulturalnego "Projektor", publicysta, autor m.in. Słowackiego w supermarkecie i trzech nagrodzonych dramatów) i Tomasz Łukaszczyk (rysownik, absolwent ASP Poznań, rzeźbiarz i grafik, autor popiersia Marilyn Monroe i największego muralo-komiksu w Polsce). Obaj mieszkają w Kielcach.

Wspólnie zrealizowali komiksy: Pociąg (na podstawie słuchowiska P. Chmielewskiego nagrodzonego w konkursie Polskiego Radia – druk "Zeszyty Komiksowe" i Ha!art); Kot w butach (na motywach bajki Charlesa Perraulta, podań ludowych i amerykańskiej kinematografii – druk w magazynie "Projektor"); Dwanaście prac Delty 800 (druk UW Kielce); Ósmy księżyc (druk "Projektor"); Pięć obsesji Delty 800.

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Twórcze "Zenit"
1/2018
Liczba stron: 24
Format: 215x270 mm
Oprawa: miękka
Druk: kolor
Wydanie: I
Cena z okładki: 0 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus