Dampc - 2 - Prywatny detektyw

okładka
Scenariusz: Jerzy Szyłak
Rysunek: Agon, Kamil Bachmiński, Karol "KRL" Kalinowski, January N. Misiak, Marcin Nowakowski, Hubert Ronek, Rafał Szłapa

Benedykt Dampc powraca. Nadal jest mężczyzną po przejściach i prywatnym detektywem. W dalszym ciągu nosi nazwisko, które wśród mieszkańców Krakowa wywołuje pewne zdziwienie, na Kaszubach jednak należy do często spotykanych. Tym razem pojawi się w serii dłuższych i krótszych opowieści, zrealizowanych przez różnych rysowników, z których każdy tworzy we własnym stylu i pokazuje nam trochę inne wyobrażenie głównego bohatera.

Wszystkie zaprezentowane w albumie komiksy są skończonymi i zamkniętymi historiami. Scenariusze do prawie wszystkich zostały napisane z myślą o tej właśnie publikacji. Jedynie Pasażer Huberta Ronka powstał na potrzeby Opowieści tramwajowych i tam miał swoją premierę.

Krótkie formy komiksowe mają swoje prawa: nie zawsze najważniejsza jest w nich akcja. Czasem kilkuplanszowa opowieść służy temu, by bohater mógł oddać się refleksji nad naturą świata i człowieka, i wygłosić kilka dobrze przemyślanych kwestii. Kłopot z Benkiem Dampcem jest jednak taki, że on niespecjalnie lubi myśleć.

Wydawnictwo: Timof i cisi wspólnicy
9/2006
Liczba stron: 56
Format: 175x250 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 83-922963-4-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 15 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus